Papież w Brzegach. Udaje się na miejsce sprawowania Mszy

Po drodze pobłogosławił budynki Caritas na obrzeżach Campusu Misericordiae. Trwa transmisja NA ŻYWO.

Papież w Brzegach. Udaje się na miejsce sprawowania Mszy   Paweł Supernak /PAP Papież Franciszek w papamobile wśród wiernych zgromadzonych na terenie Campusu Misericordiae w Brzegach Pielgrzymi zebrali się 103 sektorach campusu. Franciszek, z uśmiechem, błogosławił wiernych, młodzi ludzie starali się podejść jak najbliżej barierek, by go zobaczyć z bliska i pozdrowić.

Papież ma przejechać ok. 3,5 km wśród sektorów, następnie uda się do gigantycznej zakrystii, zorganizowanej w pierwszym magazynie wybudowanym na terenie przyszłej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, gdzie przygotuje się do celebry.

Campus Misericordiae zbudowany został na terenach przyszłej Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej na granicy Krakowa i Wieliczki. Z myślą o przyszłych inwestorach teren został zmeliorowany i uzbrojony. Na potrzeby ŚDM wojsko wybudowało cztery mosty tymczasowe; kolejne trzy stałe wybudował Urząd Marszałkowski.

Nad całym rozległym terenem o pow. ok. 250 hektarów góruje ołtarz, który ma 93 metry szerokości i 50 m głębokości; łącznie z bocznymi scenami liczy 175 m dł. i 57 m szer. Ołtarz dzieli się na cztery poziomy; wysokość, ołtarz znajduje się na wysokości 8,5 m nad poziomem gruntu; góra baldachimu znajduje się na wysokości 21 m; krzyż ma wysokość 28 m.

Całość Campusu Misericordiae jest doskonale widoczna z ołtarza. Po obu jego stronach znajdują się miejsca dla biskupów i kardynałów. Do ołtarzy przylegają scena dla chóru i orkiestry oraz scena, na której prezentowane są wydarzenia Festiwalu Młodych.

Pielgrzymi nie zgubią się na terenie Campusu, pomimo że jeden jego kraniec od drugiego dzieli odległość ok. 3,5 km, ponieważ teren, na którym się znajduje jest płaski oraz znaczną wysokość ołtarza, który usytuowany jest na planie 360 stopni.

W każdym ze 103 sektorów Campusu znajdują się namioty z wodą, namioty medyczne i informacyjne, nagłośnienie i toalety. Na terenie kampusu ustawiono 66 wież nagłośnieniowych, odpowiednio tak skonstruowanych i tak wyprofilowanych, żeby dźwięk mógł dotrzeć równo z obrazem. Obraz będzie emitowany na 30 telebimach stałych i mobilnych.

Obok ołtarza prezentowana jest mobilna klinika dla obozu uchodźców w Libanie. Zebranie pieniędzy na mobilne kliniki i na wyposażenie domów Miłosierdzia i Chleba, jakie powstały na Campus Misericordiae, jest celem internetowej akcji crowdfundingowej (społeczna zbiórka pieniędzy "Misericordes" (Miłosierni) krakowskiej Caritas na stronie we4charity.com.

The Vatican - Polski Holy Mass for the 31st edition of World Youth Day

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9