Wszyscy chcą jechać "Krakowiakiem"
Papieski tramwaj wypełniony pielgrzymami ŚDM zmierza w kierunku Borku Fałęckiego Jan Głąbiński /Foto Gość

Wszyscy chcą jechać "Krakowiakiem"

Brak komentarzy: 0

jg

GOSC.PL

publikacja 30.07.2016 07:30

Tramwaj "Krakowiak", którym jechał papież Franciszek, wozi już pielgrzymów ŚDM.

W piątek tramwaj "Krakowiak" w barwach papieskich kursował na trasie Borek Fałęcki - Bronowice - Borek Fałęcki. Obsługiwał trasę nr 8.

- A gdzie siedział papież Franciszek? - zastanawiała się młodzież z Warszawy, która wracała "ósemką" z wieczornego spotkania na Błoniach.

Młodzi robili zakłady, kto ma rację i szukali filmików w sieci, pokazujących przejazd Franciszka spod Pałacu Arcybiskupiego do Parku Jordana.

- Wynika z tego, że niektórzy pielgrzymi, specjalnie wybierają papieski tramwaj, żeby tylko się nim przejechać - twierdzi z radością pan motorniczy.

Papież Franciszek skorzystał z jednego z 36 "Krakowiaków". Tramwaje zostały zakupione przez MPK Kraków już w ubiegłym roku. Bardzo nowoczesne składy są najdłuższe w Polsce.

Na papieskim tramwaju widnieje herb Krakowa i logo ŚDM oraz wypisane w wielu językach hasło ŚDM w Krakowie: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Niskopodłogowy "Krakowiak" został wyprodukowany przez bydgoską Pesę specjalnie dla Krakowa. Ma na prawie 43 metry i może jednorazowo przewieźć ok. 300 pasażerów.

Podczas trwania ŚDM zwykle liczba pasażerów każdego kursu jest bliska 300 pasażerów. Tramwaj posiada klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, monitoring oraz automaty biletowe. 

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..