Franciszek rozpali w młodych iskrę miłosierdzia

Mozaiką miłosierdzia i harmonii nazwał Papież zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przypomniał o tym kard. Pietro Parolin w wywiadzie, którego udzielił mediom watykańskim przed rozpoczęciem jego pielgrzymki do Polski.

Sekretarz stanu zwrócił uwagę, że Ojciec Święty, poza spotkaniami z młodzieżą, odwiedzi także Częstochowę. Podkreślił, że to miejsce szczególnie ważne dla Polaków, którzy obchodzą w tym roku 1050. rocznicę chrztu. Franciszek uda się również do Oświęcimia, symbolu holocaustu i świadectwa św. Maksymiliana Kolbego, gdzie w obliczu horroru historii papieskie milczenie będzie bardziej wymowne od jakichkolwiek słów.

Kard. Parolin wskazał jednak, że osnową całej podróży do Polski będzie Boże Miłosierdzie, tak ważne w nauczaniu św. Jana Pawła II. Idąc jego śladem także Franciszek rozpali w młodych ludziach iskrę miłosierdzia.

„Wydaje mi się, że gdy chodzi o nauczanie Jana Pawła II, możemy również zwrócić uwagę na fakt, iż ten Światowy Dzień Młodzieży znajduje się w samym sercu Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Mówić o miłosierdziu znaczy odnieść się do fundamentalnej części duchowego dziedzictwa nauczania Papieża Wojtyły, św. Jana Pawła II. Jedną ze swoich pierwszych encyklik, «Dives in misericordia», poświęcił on właśnie tej rzeczywistości miłosierdzia. A potem podjął szereg innych inicjatyw właśnie po to, by podkreślić ten aspekt. Wystarczy przypomnieć kanonizację św. Faustyny ​​w Roku Wielkiego Jubileuszu, jak też ustanowienie Niedzieli Bożego Miłosierdzia w tzw. Niedzielę Białą, czyli drugą niedzielę wielkanocną. A zatem Jan Paweł II mocno podkreślił ten aspekt, który zostanie podjęty właśnie przez Franciszka w ciągu tych dni, aby rozpalić tę iskrę, iskrę miłosierdzia, w sercach młodych ludzi i wzniecić ogień miłosierdzia na całym świecie zgodnie z hasłem tych dni: «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią»” – powiedział kard. Parolin.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9