Światowe Dni Młodzieży to Boże dzieło

Kard. Dziwisz modlił się o pomyślny przebieg ŚDM. Wystosował do diecezjan specjalny list.

Metropolita krakowski w niedzielę 10 lipca odprawił w krakowskim kościele Mariackim Mszę św. o błogosławieństwo Boże dla organizatorów i służb zaangażowanych w Światowe Dni Młodzieży oraz szczęśliwy i bezpieczny ich przebieg. Wraz z nim Mszę celebrowali m.in. bp Damian Muskus, stojący na czele Komitetu Organizacyjnego ŚDM i ks. Dariusz Raś, archiprezbiter parafii Mariackiej.

- Modlimy się do Boga, aby pobłogosławił wszystkim uczestniczącym w przygotowaniu tego wydarzenia i abyśmy potrafili ugościć we właściwy sposób młodych ludzi przybywających z całego świata. Drzwi naszej bazyliki będą szeroko otwarte dla uczestników ŚDM; będzie można m.in. odbyć spowiedź w sześciu językach - powiedział ks. dr Raś.

Metropolita krakowski wspomniał o znaczeniu Światowych Dni młodzieży dla archidiecezji krakowskiej i Kościoła na świecie.

- Chcemy prosić dobrego Boga, aby Światowe Dni Młodzieży były radością naszej archidiecezji, aby ta radość rozlała się z Polski na cały Kościół, na wszystkie kraje. Młodzież która przybywa do nas, to nasi bracia i siostry, którzy pragną dzielić się z nami doświadczeniem wiary, wraz z nami pragną modlić się o pokój na świecie i ukazać światu, że dobrze być dziś chrześcijaninem - powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

W trakcie Mszy odczytano również list, jaki metropolita krakowski skierował do wiernych archidiecezji w związku z ŚDM.

"Wszyscy jesteśmy wezwani do pójścia za Jezusem w sposób bardziej radykalny. Światowe Dni Młodzieży, które wkrótce rozpoczną się w Krakowie, domagają się pełnego zaangażowania każdego ucznia Chrystusa, zarówno ludzi młodych, jak i dorosłych. Czyż Zbawiciel nie mówi do nas, jak powiedział do młodzieńca: »Jeśli chcesz być doskonały, musisz dać z siebie więcej«? Czy nie słyszymy w sercu wezwania Zbawiciela, które skierował do uczonego w Piśmie: »Idź i ty czyń podobnie! Zauważ tego, kto potrzebuje pomocy i nie przechodź obok niego obojętnie«. Przypominam te słowa Jezusa i kieruję do wszystkich gorący apel, aby w ostatnich dniach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zaangażowali jeszcze bardziej swój czas i siły, swoje talenty i zdolności, swoją wrażliwość serca i gotowość niesienia pomocy innym ludziom. Zbliża się niezwykłe wydarzenie. Już stało się ono wyjątkowe przez ogrom modlitwy, jaką jest otoczone i trud pracy włożonej w jego przygotowanie. Codziennie wznosi się ku niebu wołanie z ust licznej rzeszy wiernych, aby iskra wiary i miłości, którą Bóg w nas zapalił, stawała się ogniem przemieniającym ludzkie serca i odnawiającym oblicze ziemi. Dzięki łasce Bożej coraz więcej osób traktuje sprawę Światowych Dni Młodzieży jako swoją własną i czują się za nie odpowiedzialni" - napisał metropolita krakowski. 

" Jest jeszcze wiele do zrobienia w przygotowaniu własnej rodziny i w organizacji pobytu pielgrzymów, nad czym czuwają parafialne komitety. Warto wesprzeć młodych, którzy ze względu na trudności finansowe nie zgłosili swojego udziału przez rejestrację, choć tego pragną. Potrzebne jest również tworzenie dobrej atmosfery wokół tego ważnego przeżycia. Każde działanie, jakie podejmiecie, rozpoczynajcie od modlitwy, bo Światowe Dni Młodzieży, to Boże dzieło. Gdy przybywa Ojciec Święty, namiestnik Chrystusa na ziemi, gdy są przy nim biskupi z całego świata oraz młodzi ze wszystkich kontynentów, to możemy mówić o szczególnej łasce okazanej naszej ziemi, o łasce nawiedzenia" - dodał kard. Dziwisz.

Zaapelował do młodych o liczny udział w ŚDM.

"Zaproście kolegów i koleżanki. Włączcie się solidarnie w to wydarzenie. Przyjedźcie wszyscy na spotkanie z papieżem. Niech zapełnią się Krakowskie Błonia, a potem podkrakowskie Brzegi. Miejsc nie zabraknie dla nikogo!" - wezwał metropolita.

Modlił się o błogosławieństwo dladiecezjan oraz wszystkich uczestników ŚDM.

"Hasłem tegorocznych Światowych Dni Młodych są słowa: »Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią«. Modlę się, aby nikomu z nas nie zabrakło wyobraźni miłosierdzia, o której mówił św. Jan Paweł II na krakowskich Błoniach i aby błogosławieństwo, obiecane przez Chrystusa miłosiernym, spłynęło na każdego człowieka i każdą rodzinę, na każdą wspólnotę parafialną i na wszystkich, którzy zgromadzą się w Krakowie, aby wielbić Boga bogatego w miłosierdzie i stawać się coraz bardziej świadkami Jego miłosierdzia w świecie. Niech ten dar wyprasza nam Maryja, Matka Miłosierdzia i nasi święci patronowie" - napisał kard. Dziwisz.

We Mszy św. wziął udział m.in. wojewoda małopolski Józef Pilch, biorący czynny udział w przygotowaniach do ŚDM ze strony władz państwowych.

- Mam nadzieję, że będzie to wielkie święto zarówno dla pielgrzymów jak i mieszkańców. Wierzę, że te dni przyniosą wspaniałe owoce duchowe i doczesne - powiedział wojewoda.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9