Ta włoska mistyczka założyła w XVIII wieku Zakon Najświętszego Odkupiciela, czyli redemptorystek, obecny dziś w różnych krajach, w tym od końca zeszłego stulecia również w Polsce.
Jej beatyfikacji w Foggi na południu Włoch przewodniczył w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Angelo Amato przypomniał, że Giulia Crostarosa, późniejsza s. Maria Celeste, urodziła się w Neapolu pod koniec XVII wieku, w 1696 r., w zamożnej, religijnej rodzinie jako dziesiąte z dwanaściorga dzieci.
„W dzieciństwie, ciekawa świata dorosłych, ubierała się modnie i śpiewała nie licujące z pobożnością piosenki, ale mając jedenaście lat nabrała do tego odrazy i odbyła spowiedź generalną. Było to prawdziwe nawrócenie. Pragnęła życia konsekrowanego, ale trzeba było wielu lat do realizacji tego projektu. Ostatnich 17 lat życia, aż do śmierci w 1755 r., spędziła w Foggi, dokąd poprowadził ją głos wewnętrzny, by tam założyła klasztor redemptorystek. Urzekający portret naszej błogosławionej zarysował wielki święty naszych czasów Jan Paweł II. Niezapomniany Papież pisząc do zakonnic założonego przez nią klasztoru w trzechsetlecie jej urodzin streścił duchowość bł. Marii Celeste w pięciu punktach: cześć dla Słowa wcielonego, miłość do Eucharystii, duch skupienia i kontemplacji, miłość braterska oraz wierność i wytrwanie w dobru” – powiedział kard. Amato.