Wzrastajcie w miłosierdziu

Papież do chłopców i dziewcząt.

„Rok Święty Miłosierdzia jest czasem łaski, pokoju, nawrócenia i radości, obejmującej wszystkich: dużych i małych” – pisze Papież do chłopców i dziewcząt w orędziu na ich Jubileusz. Będzie on obchodzony w V Niedzielę Wielkanocną 24 kwietnia b. r. pod hasłem: „Być coraz bardziej miłosiernymi, jak Ojciec”. Obejmie młodzież w wieku od 13 do 16 lat. Zachęcając do stałego wzrastania w miłosierdziu, Ojciec Święty podkreśla, że znaczy to uczyć się męstwa „w konkretnej i bezinteresownej miłości”, stając się „wielkimi zarówno fizycznie, jak i wewnętrznie”.

„Przygotowujecie się, by stać się chrześcijanami zdolnymi do podejmowania odważnych decyzji, zdolnymi, by budować każdego dnia, nawet w małych rzeczach, świat pokoju” – pisze Franciszek do nastolatków. Przypomina to, co na początku swego pontyfikatu, 28 kwietnia 2013 r., powiedział do ich rówieśników o konieczności „pójścia pod prąd”. Zaznaczył wówczas, że potrzebna jest do tego odwaga i Bóg nam ją daje. „Z Nim możemy robić rzeczy wielkie; da nam zaznać radości z tego, że jesteśmy Jego uczniami, Jego świadkami. Stawiajcie na wielkie ideały, na wielkie rzeczy – mówił wtedy Papież. – My, chrześcijanie, nie zostaliśmy wybrani przez Pana do małych rzeczy. Idźcie wciąż dalej, w stronę rzeczy wielkich, poświęćcie swoje życie wielkim ideałom!” (Homilia w Dzień kandydatów do bierzmowania i bierzmowanych w Roku Wiary).

Ojciec Święty nie zapomina też o chłopcach i dziewczętach żyjących „w sytuacji wojny, nędzy, codziennego trudu, porzucenia”. Pisze do nich: „Nie traćcie nadziei. Niech wasi rówieśnicy, żyjący w warunkach mniej dramatycznych niż wy, pamiętają o was i angażują się, aby wszyscy mogli cieszyć się pokojem i sprawiedliwością. Nie wierzcie w często powtarzane słowa nienawiści i terroru. Budujcie natomiast nowe przyjaźnie. Zawsze troszczcie się o ludzi, którzy was proszą o pomoc. Bądźcie odważni i idźcie pod prąd, bądźcie przyjaciółmi Jezusa, który jest Księciem Pokoju” – wzywa Papież.

Zapraszając nastolatków na ich Jubileusz Ojciec Święty zauważa, że wprawdzie nie każdy będzie mógł przybyć do Rzymu, ale jubileuszowe obchody odbędą się 24 kwietnia także w Kościołach lokalnych i wszyscy są na nie zaproszeni. „Przygotowujcie nie tylko plecaki i transparenty, ale nade wszystko serce i umysł – pisze Franciszek. – Dobrze się zastanówcie nad pragnieniami, jakie powierzycie Jezusowi w Sakramencie Pojednania i w Eucharystii. Gdy będziecie przechodzili przez Drzwi Święte, pamiętajcie, że zobowiązujecie się do czynienia waszego życia świętym, do karmienia się Ewangelią i Eucharystią, które są Słowem i Chlebem Życia, aby móc budować świat bardziej sprawiedliwy i braterski” – zachęca Papież chłopców i dziewczęta.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5