Prawdziwa intencja Mszy za prezydenta

Rektor kościoła sióstr wizytek podał, jaką dokładnie przyjął intencję Mszy św. planowanej na 6 sierpnia.

W związku z zamieszaniem medialnym, jakie powstało wokół Mszy św. planowanej w święto Przemienienia Pańskiego, rektor kościoła ss. wizytek ks. Aleksander Seniuk przygotował informację specjalną, która była odczytywana na zakończenie każdej niedzielnej Eucharystii.

Przekazał w niej, że rzeczywiście przyjęta intencja Mszy św. za prezydenta brzmi: „Za Bronisława Komorowskiego, jego małżonkę Annę i całą ich rodzinę”.

Jednocześnie ks. Seniuk zaznaczył w ogłoszeniu, że nie jest autorem tej intencji i nie odpowiada za inne jej interpretacje.

«« | « | 1 | » | »»
 • Zygmunt_Stary
  27.07.2015 07:46
  W związku z oficjalnie przyjętą intencją Mszy Świętej:
  http://warszawa.gosc.pl/doc/2606369.Prawdziwa-intencja-Mszy-za-prezydenta

  " rektor kościoła ss. wizytek ks. Aleksander Seniuk przygotował informację specjalną, która była odczytywana na zakończenie każdej niedzielnej Eucharystii.

  Przekazał w niej, że rzeczywiście przyjęta intencja Mszy św. za prezydenta brzmi: „Za Bronisława Komorowskiego, jego małżonkę Annę i całą ich rodzinę”.

  Jednocześnie ks. Seniuk zaznaczył w ogłoszeniu, że nie jest autorem tej intencji i nie odpowiada za inne jej interpretacje."

  proponuję:

  1. Nie traktować poważnie informacji niesprawdzonej podawanej przez KAI
  http://ekai.pl/diecezje/warszawska/x90856/warszawa-msza-w-intencji-prezydenta-komorowskiego/
  "Ks. Aleksander Seniuk rektor kościoła i delegat kard. Kazimierza Nycza ds. Kultury wyjaśnia, że z prośbą o Mszę wystąpiło wielu wiernych. Dodaje, że będzie to uroczysta koncelebra w intencji Bronisława Komorowskiego i jego Małżonki, sprawowana w podziękowaniu za jego służbę narodowi i o Boże Błogosławieństwo na przyszłość dla całej prezydenckiej rodziny.

  Eucharystia sprawowana będzie 6 sierpnia o godz. 18.00 w kościele wizytek pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi przy Krakowskim Przedmieściu 34 w Warszawie."
  albo...

  2.Wobec oczywistej sprzeczności odwołać ks.Aleksandra Seniuka z funkcji rektora za wprowadzenie KAI i opinii publicznej W BŁĄD!!!

  3.Przygotować przez Episkopat wytyczne, którymi Kościół winien się kierować w relacjach na styku polityki i posługi Kościoła.

  4.Wyjaśnić teologicznie co to znaczy i jak wierny Kościoła Katolickiego ma interpretować słowa Ewangelii Mat 18, 17b ?
 • Katol2015
  27.07.2015 23:12
  Podpisanie ustawy o in vitro, sprzecznej z nauczaniem Kościoła, jest jawnym, publicznym grzechem. Jeśli dobrze rozumiem nauczanie Kościoła, to taki grzesznik powinien publicznie za ten grzech przeprosić i prosić o wybaczenie. To jest warunkiem odpuszczenia grzechu i możliwości przystąpienia do komunii świętej. Jeśli nie poprosi o odpuszczenie grzechu, ale stanie przed księdzem udzielającym komunii, to... No właśnie, co w tej sytuacji powinien zrobić ksiądz. Może w czasie kazania powinien pouczyć wiernych w tym "głowę państwa" o złożoności tej sytuacji? Czy ktoś mógłby wyjaśnić te okoliczności?
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11