Boliwia czeka na papieża

Każdego dnia w prasie można znaleźć informacje o kulisach przygotowań.

W Santa Cruz atmosferę pełnego radości wyczekiwania wyczuwa się już prawie na każdym rogu ulic. Na spotkaniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania misjonarze pytali, jakie znaczenie dla zwykłych mieszkańców Santa Cruz ma wizyta Franciszka. Ludzie z entuzjazmem odpowiadali, że to ważny moment w ich życiu, że oczekują słowa dodającego nadziei, przywołującego ich do powrotu do Ewangelii. Oczekują jasnego przesłania, jak żyć w tym tak szybko zmieniającym się świecie, szczególnie tu w Boliwii, w sercu Ameryki Południowej. Ludzie zdają sobie doskonale sprawę z tego, że papież zna ich sytuację, cieszą się na spotkanie z pasterzem Kościoła tak im bliskim pochodzeniem i sposobem myślenia, postrzegania świata. Przesłanie samej obecności, bliskości Głowy Kościoła katolickiego wydaje się być tym, na co najbardziej czekają Boliwijczycy.

Od wielu tygodni parafie prowadzą cykl katechez dotyczących istoty Kościoła, tego, kim jest papież, na czym polega jego misja i służba Następcy św. Piotra. Ludzie chętnie słuchają życiorysu Franciszka, dostrzegając w nim kogoś tak prostego i bliskiego człowiekowi, a jednocześnie tak konkretnego w przekazie Dobrej Nowiny. W mijającym miesiącu można było dostrzec wzrost zainteresowania tą tematyką. W parafiach sporym zainteresowaniem cieszą się katechezy na ten temat, z projekcją prezentacji i krótkich filmów. Katolicy są dumni, że Głowa ich Kościoła przybywa, by ich wesprzeć Bożym błogosławieństwem. Szczególnie w Santa Cruz, gdzie coraz obfitsze żniwo zbierają mnożące się sekty.

Każdego dnia w prasie można znaleźć informacje o kulisach przygotowań. Czytając "El Deber" czy "El Dia" można odnieść wrażenie, że to strona kościelna wyraźnie przewodzi przygotowaniom, podczas gdy rząd ledwo nadąża w sobie powierzonym zakresie prac. Każdego dnia w Santa Cruz odbywa się kilka ważnych spotkań w kwestiach logistycznych, jak choćby zabezpieczenia tras przejazdu papieża, rozwiązań komunikacyjnych przed i w trakcie jego wizyty.

W Internecie opublikowano oficjalny spot przygotowany przez Kościół w Boliwii, zapowiadający pielgrzymkę papieża. Przesłanie tego krótkiego filmu jest wyraźne: Nadszedł czas otwarcia drzwi naszego domu, nadszedł czas na spotkanie nadziei, pojednania, pokoju i odnowienia wiary, czas spotkania z pasterzem pasterzy. Franciszku, Boliwia czeka na Ciebie!

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10