Przygotowania do budowy papieskiego ołtarza

Ołtarz Mszy polowej, którą Papież Franciszek odprawi w Waszyngtonie 23 września, będzie wzorowany na architekturze tamtejszej bazyliki Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia.

2 czerwca rozstrzygnięto konkurs na projekt tego ołtarza. Zwycięzcami wyłonionymi spośród osiemnastu grup biorących udział w konkursie jest troje studentów architektury Katolickiego Uniwersytetu Ameryki, sąsiadującego z bazyliką.

„Świadomość, że to Papież jest naszym klientem, naprawdę dodawała nam zapału” – powiedział Matthew Hoffman, jeden ze zwycięzców. Tłumy ludzi, które zgromadzi Msza odprawiana przez Papieża, nie będą w stanie zobaczyć wnętrza najpiękniejszej amerykańskiej świątyni. Ta myśl zainspirowała autorów projektu, aby „wynieść” bazylikę na zewnątrz. Część ołtarza i ambona będą wykonane z tych samych dwóch rodzajów marmuru, co pierwowzór. Przód ołtarza będzie zawierał, jako wyraz szacunku dla Papieża-jezuity, cztery kolumny reprezentujące cztery śluby składane przez jezuitów. Autorzy tak zaprojektowali poszczególne elementy ołtarza, aby mogły one być używane również po zakończeniu papieskiej wizyty.

Franciszek, po Janie Pawle II i Benedykcie XVI, będzie trzecim papieżem odwiedzającym bazylikę Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11