Jasna Góra: pielgrzymka obrońców życia

Apel o opamiętanie, porzucenie kultury śmierci i budowanie w naszej ojczyźnie cywilizacji życia i miłości wystosowali na Jasnej Górze uczestnicy 35. ogólnopolskiej pielgrzymki obrońców życia.

Przypomnieli, że dla wierzących prawo stanowione nie może być nadrzędnym wobec prawa naturalnego.

Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny wzywał do podejmowania odważnych działań – protestów, marszów, apeli, a nade wszystko do modlitwy w obronie nie tylko życia, ale także obrazu małżeństwa i rodziny. „Niebezpieczne jest to niszczenie dotychczasowego, uświęconego przez religię, przez tradycję obrazu małżeństwa i rodziny, ta walka z tymi, jak to dziś się mówi, stereotypami – mówił bp Jan Wątroba. – I stąd konieczność mobilizacji wszystkich sił”.

Obrońcy życia apelują do prezydenta o nieratyfikowanie Konwencji przemocowej CAHVIO, do rządu o pilne wycofanie z aptek śmiercionośnych „pigułek dzień po”, a do Sejmu o odrzucenie projektu ustawy „o leczeniu niepłodności”, legalizującej in vitro – powiedział Antoni Zięba z Federacji Ruchów Obrony Życia: „In vitro nie jest procedurą życia, ale procedurą śmierci; ponad 90 proc. poczętych tą metodą dzieci umiera przed narodzeniem. Jest to procedura śmierci i kalectwa, zupełnie niepotrzebna, bo mamy etyczną, skuteczną i dwa razy tańszą naprotechnologię” – podkreśla inż. Zięba.

Obrońcy życia apelują także do Polaków o wybór na urząd prezydenta kogoś, kto stać będzie na straży życia od chwili poczęcia, bronić będzie konstytucyjnych praw rodziny i jednoznacznie opowie się przeciw ideologii gender.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • agnostos
  24.03.2015 21:41
  agnostos
  In vitro tworzy nowe życie, miliony nowych istnień. Trzeba być wyjątkowo zideologizowanym przez KK, żeby widzieć w nim zabijanie i śmierć. Skuteczność in vitro jest już porównywalna z naturalną płodnością! Wasz Pan Bóg sam zaplanował "naturalne" poronienia w sytuacji dużych wad genetycznych...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11