Kilometr z życia Jana Pawła

Dość nietypowo o świętym Janie Pawel II chcą opowiedzieć młodzi z GPS Kalwaria.

Różne są sposoby na przedstawianie historii. Jedni piszą o niej w grubych tomiszczach, drudzy mogą o niej mówić godzinami, inni nakręcają filmy… Są też tacy, którzy rysują komiksy! Właśnie do tej ostatniej formy obcowania z historią zaprasza stowarzyszenie GPS Kalwaria.

Rok 2015 został ogłoszony przez rokiem Jana Pawła II. Z tej okazji w Kalwarii Zebrzydowskiej powstał wyjątkowy projekt. Kilometr z życia Jana Pawła II zakłada stworzenie komiksu o życiu papieża-Polaka, którego długość wynosić będzie właśnie tysiąc metrów. W jaki sposób to dzieło powstanie? Jego współautorami będą ludzie z całego świata, starsi i młodsi, różnych narodowości, kolorów skóry i odrębnych kultur, których łączy jedno – kierowanie się w swoim życiu nauczaniem Jana Pawła II, świętego naszych czasów. Projekt pozwoli na spojrzenie na życie wielkiego Polaka z różnych perspektyw. Tym samym, ten nietypowy komiks stanie się dowodem prawdziwej jedności Kościoła.

Jak włączyć się w projekt? Należy wysłać wiadomość email na adres kilometr@gpskalwaria.pl i poczekać na przydzielenie konkretnej sceny z życia Jana Pawła II. Następnie należy wykonać pracę w rozmiarze A3, dowolną techniką, ale z zachowaniem formy komiksowej (dymki ze słowami, itp.). Sposób dostarczenia pracy zostanie ustalony indywidualnie. Istnieje także możliwość grupowego udziału w projekcie (rozwiązanie dla przedszkoli, szkół, organizacji młodzieżowych, wspólnot) – konieczne jest, aby opiekun zdeklarował ilość prac, jaką wykonają jego podopieczni, a wtedy przydzielona zostanie mu odpowiednia liczba scen.

Papież Jan Paweł II zachęcał młodzież, aby brała życie w swoje ręce. Taka aktywizacja zawsze rozpoczyna się od małych rzeczy, dlatego organizatorzy mają nadzieję, że każda z nadesłanych prac będzie cegiełką w tej budowli, którą tworzą wspólnie młodzi ludzie z całego świata, nazwani swego czasu przez Papieża nadzieją tej ziemi. W lipcu 2016 roku ta „nadzieja” spotka się w Krakowie, aby kontynuować wielkie dzieło Światowych Dni Młodzieży, zapoczątkowane w 1985 roku. Polska już teraz przygotowuje się do tego wydarzenia – także poprzez projekt Kilometr z życia Jana Pawła II.

Komiks zostanie wystawiony w Kalwarii Zebrzydowskiej 25 kwietnia 2015 roku, a następnie przeniesione do wirtualnej rzeczywistości za pomocą specjalnie stworzonej strony internetowej. Dodatkowo przygotowany zostanie specjalny komiksowy banner, aby ten jedyny w swoim rodzaju kilometr mógł jeździć zarówno po Polsce, jak i poza jej granicami. Szczególnym miejscem wystawy będzie Kraków w 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży, gdzie ponad dwa miliony młodych ludzi spotka się razem z papieżem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10