Kościół służy chorym

Kościół prowadzi ponad 115 tys. ośrodków zdrowia i opieki na całym świecie - przypomina Stolica Apostolska.

Służąc chorym Kościół daje dowód swojej misyjnej natury nakierowanej na darmowy dar miłości Boga wobec potrzebujących. W przesłaniu z okazji Światowego Dnia Chorego Ojciec Święty zachęca wiernych do refleksji nad tym priorytetem ewangelizacyjnym w perspektywie „mądrości serca”, jaką jest „wyjście od siebie ku bliźniemu”.

Specjalne słowo zachęty i solidarności w ten dzień za pośrednictwem Radia Watykańskiego kierował tradycyjnie także abp Zygmunt Zimowski. Tym razem przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych sam dzieli los swoich cierpiących podopiecznych – zauważa pracujący w tej dykasterii ks. Dariusz Giers:

„Ksiądz arcybiskup włożył wiele troski w przygotowanie tegorocznego Światowego Dnia Chorego. Tak czynił podczas każdych obchodów tego Dnia. Osobiście byłem świadkiem jego radości z papieskiego orędzia pod wymownym tytułem Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi. Abp Zimowski szeroko wyjaśniał, komentował niemal każde zdanie tego orędzia. Miał oczywiście także zaplanowane różne spotkania z chorymi i pracownikami służby zdrowia. Tymczasem po Bożym Narodzeniu dowiedzieliśmy się, że ksiądz arcybiskup znalazł się w szpitalu i przebywa tam do dziś. Przyszło mu przeżywać ten Dzień jako choremu wśród chorych. W wywiadzie na 30-lecie naszej dykasterii mówił, że najczęściej przy różnych okazjach przywołuje obraz Jana Pawła II jako nieustraszonego, nieugiętego obrońcy ludzkiego życia, jako sługi chorych i cierpiącego wśród cierpiących. Nikt z nas się nie spodziewał, że cierpienie stanie się udziałem jego samego i to w czasie, kiedy będziemy obchodzić ten Światowy Dzień Chorego” – dodał ks. Giers.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9