Biskupi przeciwni próbie legalizacji adopcji przez pary tej samej płci

Kościół w Kolumbii zwrócił się z apelem do tamtejszego wymiaru sprawiedliwości, by nie wydawał zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Chodzi przede wszystkim o ochronę prawa dziecka do dorastania w warunkach zapewniających mu dostęp do prawdziwych wzorców ojca i matki. Specjalny list w tej sprawie wystosowała do Sądu Najwyższego tamtejsza konferencja biskupów.

„Prawo do adopcji musi być podporządkowane prawu dziecka do prawidłowego wzrastania i rozwoju, nie tylko w sferze materialnej, ale także psychologicznej, emocjonalnej, etycznej i moralnej” – powiedział przewodniczący episkopatu abp Luis Augusto Castro Quiroga IMC. Chodzi tu m.in. także o takie przypadki, w których jeden z partnerów jest biologicznym rodzicem dziecka. 

Biskupi zwrócili się do Trybunału Konstytucyjnego z apelem, by przed podjęciem decyzji oparł się na „licznych badania naukowych, które wskazują na poważne wątpliwości co do sposobu zapewnienie nieletnim odpowiedniej przestrzeni psychoafektywnej w ich rozwoju i integracji społecznej przez pary tej samej płci”. Do listu dołączonych jest pięć ekspertyz psychologicznych i medycznych przygotowanych m.in. przez specjalistów z Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. 

Biskupi nie zgadzają się także z tezą, że zgoda na adopcję dzieci przez pary tej samej płci będzie pomocą dla wielu młodych ludzi, którzy nie mają biologicznych rodziców. „Gdyby w Kolumbii nie było rodzin chętnych do przyjęcia dzieci, można by się zastanawiać, czy adopcja przez pary homoseksualne może być tu pewnym mniejszym złem. Ale w tym przypadku tak nie jest. Nie znajdujemy się w tego typu sytuacji awaryjnej” – podkreślił przewodniczący episkopatu. Abp Castro dodał także, iż ma nadzieję, że sędziowie podejmą decyzję zgodnie z „etycznymi, społecznymi i także religijnymi wartościami obywateli”. Z kolei katolików zachęcił, by wobec niepewności sytuacji wzmogli czujność i bronili autentycznej natury prawdziwej rodziny.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6