Kardynałowie Scola i Schönborn, metropolici Mediolanu i Wiednia, dziękują Francuzom za obywatelskie przebudzenie w postaci ruchu Manif pour tous.
Przed przeszło rokiem zdołał on zmobilizować miliony osób do udziału w ogromnych demonstracjach przeciwko tak zwanym małżeństwom homoseksualnym. Teraz uwrażliwia on opinię publiczną na inne ważne kwestie społeczne dotyczące rodziny i życia, takie jak indoktrynacja dzieci ideologią gender, macierzyństwo zastępcze czy eutanazja. Kolejne wielkie manifestacje zwołane są na najbliższą niedzielę.
W bezprecedensowym wspólnym artykule na łamach paryskiego dziennika Le Figaro obaj kardynałowie przyznają, że nie spodziewali się już po Francji takiego przebudzenia. Jest ono inspiracją również dla innych krajów zachodnich. Znamienne jest, że łączy ona zarówno katolików, jak i przedstawicieli innych wyznań, a także niewierzących. Stanowi swoistą odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka, by wyjść na peryferie. W tym wypadku są to peryferie życia, uosabiane przez najsłabszych, a zwłaszcza dzieci.
Szczególnie dużo miejsca kardynałowie Scola i Schönborn poświęcają praktyce macierzyństwa zastępczego, która uprzedmiotawia kobiety, a dzieci pozbawia ich podstawowych praw. Purpuraci podziwiają Francję za to, że miała odwagę przeciwstawić się tej nowej formie niewolnictwa.
To główny wniosek płynący z konferencji „Empowered Ukraine".
Podkreśla w rozmowie z mediami watykańskimi ks. Karam Shahmasha pochodzący z Równiny Niniwy.
Rosyjska agresja wojskowa znacznie się nasiliła i coraz częściej wymierzona jest w ludność cywilną.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.