Boom powołaniowy w Wielkiej Brytanii

W Kościele katolickim w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach liczba osób wstępujących do seminarium duchownego wzrosła aż czterokrotnie. Tylko w tym roku jest ich ponad stu.

Wielką Brytanię odwiedził krajowy duszpasterz powołań ks. Marek Tatar. Przebywał on ostatnio w St. John's Seminary Wonersh w Guildford w diecezji Arundel i Brighton. - Mogę śmiało powiedzieć, że w Anglii obserwujemy nieprawdopodobny wzrost powołań, to jedyny taki kraj w Europie. Przebywałem ostatnio w seminarium duchownym w Guildford. Obecnie budynek jest rozbudowywany z powodu braku miejsc dla studentów - powiedział ks. Tatar, który gościł w Radiu Plus Radom.

Sytuacja powołaniowa w Wielkiej Brytanii jest dla ks. Tatara "odkrywcza, ale z drugiej strony perspektywiczna". - Okazuje się, że można zapobiegać kryzysowi, który dotknął Zachodu Europy. W Anglii spotkałem Kościół, który wychodzi do ludzi. Tam nie czekają za biurkiem. Praca nabiera głębokiego i konstruktywnego kształtu - powiedział duszpasterz powołań.

Zdaniem ks. Tatara, mamy dziś problem z właściwym rozeznaniem powołania. - Musimy znać kryteria rozeznania tego powołania, aby nie było sugestii powołaniowej, czyli pewnego narzucania powołania - zauważył ks. Tatar.

Dodał, że dzisiaj trzeba wyjść zza biurek i spotykać ludzi. W ten sposób nawiązał do słów ks. Stephena Langridge'a z brytyjskiej diecezji Southwark, który gościł na Europejskim Kongresie Powołań w Warszawie. - Trzeba mieć czas dla młodego człowieka, umieć z nim rozmawiać, a przede wszystkim go wysłuchać - powiedział ks. Tatar.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7