Biskup u polskich muzułmanów

Do przybycia 17 maja do tatarskiej wioski Bohoniki na Podlasiu, by uczestniczyć w Modlitwie o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie, zapraszają wiernych różnych wyznań i polscy muzułmanie.

Tegoroczna modlitwa odbędzie się szczególnie w intencji Krymu i na Ukrainy, gdzie "niszczony jest zarówno pokój, jak i brutalna agresja wypiera sprawiedliwość" - informują w przesłanym KAI zaproszeniu członkowie Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.

Już od kilkunastu lat Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej organizuje Modlitwę o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie. Zapraszani są na nią przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowni różnych wyznań, członkowie ambasad krajów muzułmańskich. Licznie uczestniczą zawsze muzułmanie z polskiej społeczności wyznaniowej.

W tym roku Modlitwa będzie miała wymiar szczególny: łączy się bowiem z tragicznymi wydarzeniami na Krymie i Ukrainie, gdzie niszczony jest zarówno pokój, jak i brutalna agresja wypiera sprawiedliwość. Dotyka to ludzi różnych wyznań, chrześcijan i muzułmanów. Im wszystkim potrzebne jest wsparcie chociażby w modlitwie - podkreślają polscy muzułmanie.

Swoje przybycie do tatarskiej wioski Bohoniki, gdzie odbędzie się Modlitwa, zapowiedzieli m.in. parlamentarzyści, w tym prof. Barbara Kudrycka, b. minister nauki i szkolnictwa wyższego, władze Białegostoku i województwa podlaskiego oraz dyplomaci z krajów muzułmańskich, w tym przedstawiciele ambasad Iranu, Iraku, Malezji i Algierii.

W modlitwie udział weźmie także bp Romuald Kamiński – delegat Episkopatu Polski ds. Dialogu Katolików i Muzułmanów oraz przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi, a także ks. dr Adam Wąs z Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów.

Organizatorem Modlitwy pod patronatem Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza jest Najwyższe Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, Muzułmańska Gmina Wyznaniowa MZR w Bohonikach oraz Muzułmańska Gmina Wyznaniowa MZR w Białymstoku. Uroczystość odbędzie się 17 maja w meczecie oraz w Domu Pielgrzyma w Bohonikach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7