Muzułmańscy liderzy: Nie jesteśmy terrorystami

Wysocy rangą przedstawiciele nigeryjskich środowisk muzułmańskich spotkali się w Lagos na modlitwach w intencji narodu. Spotkanie zorganizowane przez Forum Muzułmańskie, zgromadziło szejków i imamów, którzy odcinając się od "kalumni" podkreślali że "prawdziwi muzułmanie nie są terrorystami".

Zebrani, powierzając w modlitwach napiętą sytuację społeczno-polityczną kraju podkreślili że muzułmanie nie są terrorystami, jak bywają często przedstawiani w uogólniającej opinii środowisk nieprzychylnych islamowi.

Na spotkaniu podjęto również dyskusję nad zjednoczeniem wysiłków na rzec walki z bezrobociem, ubóstwem, głodem, korupcją, trybalizmem, oraz sytuacją zdrowotną  - które, obok islamistycznej sekty Boko Haram dążącej do wprowadzenia prawa szariatu na terenie całego kraju, są realnymi problemami dotykającymi Nigerii.              

"Poczuwamy się do obowiązku aby modlić się za sytuację  w naszym kraju, gdzie brak pokoju i bezpieczeństwa. Wiemy też o złości i frustracji które dotykają wielu osób. Dlatego wzywamy Boga do interwencji, aby dał nam środki konieczne do osiągnięcia trwałego pokoju, aby uzdolnił naszych przywódców do słusznych, uczciwych i sprawiedliwych działań" - mówił dr Abdurrahman Ahmad z Ansar-Ud-Deen Islamic Society of Nigeria.

"Chcemy pokazać światu, że jesteśmy muzułmanami, nie jesteśmy terrorystami, podpalaczami. Mamy obowiązek wzywać Boga, prosić o pokój i modlić się, aby pokój był naszym wkładem w życie społeczne".

O złączeniu wysiłków w walce ze złem, oraz o praktykowaniu islamu i poszanowaniu dla niemuzułmanów mówił z kolei prof. Ishaq Oloyede, sekretarz generalny nigeryjskiej rady ds. islamu.

"Dla nas muzułmanów, mam na myśli prawdziwych muzułmanów, ważne jest, aby zapewnić wzorowe przywództwo w obejmujące różne dziedziny życia. Mamy dług wobec siebie nawzajem i wobec Boga, aby tworzyć środowiska sprzyjające swobodnemu oddawaniu chwały Bogu, i praktykowaniu islamu bez atakowania nie-muzułmanów. Musimy żyć w pokoju i atmosferze wzajemnego poszanowania jedni wobec drugich".   

W kontekście napiętej sytuacji jaka panuje w Nigerii wskutek fali zamachów terrorystycznych dokonywanych przez islamistyczną sektę Boko Haram (zarówno na kościoły chrześcijańskie jak i muzułmańskie instytucje państwowe) głos wysokich rangą przedstawicieli muzułmańskich jest warty zauważenia.    

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6