Przywódca Samoa w Watykanie

Na specjalnej audiencji Papież przyjął głowę państwa Samoa Tufugę Efiego.

Ten wyspiarski kraj Oceanii, dawna kolonia niemiecka, później brytyjska i nowozelandzka, jest obecnie monarchią konstytucyjną, jednak na czele państwa nie stoi formalnie król, lecz kadencyjny przywódca zwany głową państwa. Obecnie jest nim właśnie Tupua Tamasese Tupuola Tufuga Efi. Jest on katolikiem i swoją karierę polityczną rozwijał w ramach Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, wcześniej będąc m.in. premierem. Zajmował się też naukowo kulturą Wysp Samoa.

Po audiencji u Papieża Tufuga Efi spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu abp. Pietro Parolinem i z szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Dominique’iem Mambertim. Rozmowy objęły sytuację społeczną i gospodarczą Samoa, z podkreśleniem wkładu Kościoła w życie tego wyspiarskiego kraju, szczególnie w zakresie promocji człowieka. Warto nadmienić, że sam szef państwa jest wychowankiem katolickich szkół w Samoa i Nowej Zelandii. Podczas wizyty Tufugi Efiego w Watykanie poruszono także sprawy międzynarodowe, w tym kwestię współpracy regionalnej oraz ochrony środowiska krajów Pacyfiku.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9