Baptyści rozsyłają Biblię

Z okazji przypadającego dziś Święta Reformacji chrześcijanie baptyści postanowili przesłać przedstawicielom świata polityki i mediów egzemplarze Pisma Świętego.

31 października to data kolejnej rocznicy Reformacji, która zapoczątkowała czas  wielkich przemian w Europie Zachodniej. Symbolicznym początkiem było wystąpienie Marcina Lutra 31 października 1517 roku, a bezpośrednim skutkiem jest powstanie trzeciego wielkiego nurtu chrześcijaństwa, czyli protestantyzmu.

Źródłem tych przemian był powrót do Biblii, traktowanej poważnie, z  szacunkiem, jako najdoskonalszy drogowskaz od Boga i skarbnica zachęty i mądrości dla nowego, przemienionego życia.

W tym roku Kościół Chrześcijan Baptystów w RP postanowił przypomnieć o tej rocznicy poprzez wysyłkę do polityków i przedstawicieli mediów Nowego Testamentu i Psalmów.  Do stuosobowej grupy, mającej realny wpływ na nasze państwo i społeczeństwo,  jeszcze w tym tygodniu dotrze literackie, uwspółcześnione  tłumaczenie przygotowane przez Ewangeliczny Instytut Biblijny.

Celem wysyłki jest wskazanie na ponadczasowe prawdy zawarte w Biblii, które miały doniosły wpływ w ukształtowaniu się współczesnego kapitalizmu, wolność sumienia i ustrojów politycznych opartych na zasadzie współuczestnictwa we władzy ogółu, czy postaw obywatelskich jako takich.  Wysłana Biblia ma być zachętą, szczególnie dla rządzących, aby odważnie sięgali do niej jako źródła wartości i podstawy swoich działań.

Wierzę, że ta Księga dalej ma moc. Zmieniła moje życie. Wciąż zmienia wielu ludzi na całym świecie  – mówi pastor dr Mateusz Wichary, przewodniczący Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. Poprzez tą akcję chcemy budować również jedność wśród chrześcijan różnych nurtów. Biblia jest naszym wspólnym dobrem. Fundamentem, na którym każdy może pewnie budować. Obecnie świat chrześcijański potrzebuje jedności, aby zmierzyć się z postępującym kryzysem wiary i upadkiem wartości.  Chcemy więc budować wspólnie czerpiąc  z  tego sprawdzonego, życiodajnego źródła! – dodaje pastor Wichary.

Na świecie wspólnota baptystyczna skupia ponad 100 milionów chrześcijan. W Polsce Kościół Chrześcijan Baptystów liczy około 6 500 wiernych, podzielony jest na 9 okręgów, skupiających około sto Zborów. Kościół jest członkiem Polskiej Rady Ekumenicznej, Aliansu Ewangelicznego w RP oraz Światowego Związku Baptystycznego. Organem prasowym Kościoła, od prawie dziewięćdziesięciu lat, jest miesięcznik „Słowo Prawdy”. Od 1995 r. działa przy Kościele Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Radości, które przygotowuje do duchowej służby ludzi również z innych kościołów protestanckich.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BAPTYŚCI, BIBLIA

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10