„Jak pokonać szatana”

Premiera filmu „Jak pokonać szatana” odbędzie się 31 października w stołecznym kinie Wisła. Autorem dokumentu o walce duchowej jest Michał Kondrat – wieloletni asystent egzorcysty.

„Premierę filmu specjalnie zaplanowałem na Halloween, ponieważ wiele osób traktuje ten dzień jako świetną zabawę i nie zdaje sobie sprawy, że zapalanie świeczek w dyni, przebieranie się za diabła czy jakieś mroczne postacie jest formą oddawania szatanowi czci i może otworzyć na jego działanie – wyjaśnia Michał Kondrat. Sam diabeł o tym mówi. Podczas egzorcyzmów przeprowadzanych przez o. Cipriano de Meo wyznał, że właśnie Halloween to jego święto. Jest o tym wątek w moim filmie” – dodaje autor filmu „Jak pokonać szatana”.

Autor z kamerą odwiedza najbardziej znanych egzorcystów na świecie, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi widz dowie się, jakie narzędzia do walki ze złym duchem oferuje Kościół, jak prawidłowo sprawuje się modlitwę o uwolnienie, kto może zwracać się do szatana w formie rozkazującej, a także jak to robić, aby było to bezpieczne.

W filmie występują m.in.: o. Gabriel Amorth - egzorcysta watykański, o. Cipriano de Meo - najdłużej posługujący egzorcysta na świecie, któremu udzielał wskazówek sam o. Pio, ks. Alvaro Bardelli - egzorcysta, proboszcz katedry w Arezzo, Angela Musolessi - świecka współpracownica o. Gabriela Amortha, tercjarka Zakonu Świętego Franciszka.

Udokumentowano też wywiad z mocno dręczoną Włoszką oraz modlitwę o uwolnienie. W filmie wypowiada się również Anna Golędzinowska, eksmodelka i autorka bestsellera „Ocalona z piekła”, która opowiada o dręczeniach demonicznych, jakich doświadcza od chwili nawrócenia.

„Jak pokonać szatana” to film dokumentalny zrealizowany we Włoszech latem 2013 r. Jego autorem jest Michał Kondrat – wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Premiera filmu odbędzie się w Kinie Wisła na warszawskim Żoliborzu 31 października o godz. 20.30. Szczegóły dotyczące filmu można znaleźć na stronie: www.jakpokonacszatana.pl.

Zwiastun filmu:

Michał Kondrat JAK POKONAĆ SZATANA - zwiastun filmu

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10