Jasna Góra: Dziś czuwanie w łączności z papieżem

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś wielkie maryjne czuwanie modlitewne w łączności z papieżem Franciszkiem. Ojciec Święty wybrał dziesięć sanktuariów świata, które uczestniczyć będą w modlitwie różańcowej, i które za pomocą łączy telewizyjnych będą w bezpośrednim kontakcie.

Czuwanie odbędzie się w Roku Wiary, w ramach Międzynarodowego Dnia Maryjnego. Początek modlitwy w Częstochowie o godz. 19.00.

- Dobrze, że z Watykanu ciągle widać Jasną Górę, to nobilitacja i odpowiedzialność – powiedział jasnogórski przeor o. Roman Majewski.

„To bardzo cieszy, zwłaszcza, że z Polski jesteśmy jedynym sanktuarium a w Europie jednym z trzech. Dobrze, że z Watykanu widać Matkę Bożą Królową Polski, widać przychodzących tu pielgrzymów. Ojciec Święty bardzo liczy na nasze wołania i pewnie dlatego do tej modlitwy zostaliśmy zaproszeni” - podkreślił o. Majewski.

Przeor Jasnej Góry zauważa, że modlitwa różańcowa z papieżem, w łączności z różnymi sanktuariami maryjnymi i jutrzejsze zawierzenie świata Niepokalanej, to jeden z wielkich aktów w Roku Wiary i mocna jego pieczęć. - Gromadzimy się przy jednej Matce, choć w różnych Jej domach. Wszyscy oddajemy się Jej w opiekę i razem z Nią przypominamy sobie maryjne przesłanie: tylko Jezus jest Zbawicielem świata, tylko On jest źródłem pokoju nie tylko tego wewnętrznego, ale i tego zewnętrznego – powiedział o. Roman Majewski.

Przeor podkreślił, że na Jasnej Górze reprezentowana będzie cała Polska, choć w „najwierniejszej jej cząstce, w części Polski wierzącej będącej zaczynem odnowienia wiary”.

W Częstochowie, modlitwa różańcowa z papieżem rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed szczytem. Dzięki łączności satelitarnej z innymi maryjnymi sanktuariami na całym świecie zostanie odmówiony różaniec. Poprzedzi go telewizyjne przesłanie Ojca Świętego. Na jasnogórskie spotkanie wierni proszeni są, by przynieść różańce, świece lub lampiony i białe chusteczki.

W modlitewnym telemoście prócz Jasnej Góry wezmą udział sanktuaria: Matki Bożej w Lourdes (Francja), Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Nairobi (Kenia), Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Waszyngtonie (USA), Bazyliki Zwiastowania w Nazarecie (Izrael), Pani Wszystkich Narodów w Akita (Japonia), Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Velankanni (Indie), Matki Bożej Ubogich w Banneux (Belgia), Matki Bożej z Lujan w Buenos Aires (Argentyna), Naszej Pani Niepokalanie Poczętej w Aparecida (Brazylia).

12 i 13 października Kościół świętuje Dzień Maryjny Roku Wiary. Centralne uroczystości rozpoczęły się już w Watykanie. Po południu na plac św. Piotra przybędzie figura Matki Bożej Fatimskiej i papież poprowadzi maryjną medytację. Następnie figura zostanie przewieziona do rzymskiego sanktuarium Madonny Bożej Miłości.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10