Kapucyński TAMTam - Tu!

Br. Benedykt Pączka buduje pierwszą szkołę muzyczną w Republice Środkowoafrykańskiej. Dołącz się!

O niekonwencjonalnych duszpastersko-rozwojowych pomysłach brata "Benka" Pączki,  pisaliśmy nie raz. To z jego inicjatywy powstały takie projekty: czadowatablica.pl, czadowapara.pl, cappuccinodlaafryki.pl, pogotowieduchowe.pl oraz Fundacja Kapucyni i Misje.

Tym razem brat Benedykt "szarpnął się" na wydarzenie wręcz historyczne na polu edukacji w tym dotkniętym konfliktami afrykańskim kraju. Postanowił wybudować pierwszą szkołę muzyczną w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie od września br. rozpoczął swoją misyjną pracę.

"W sercu Afryki mieszkają niezwykłe talenty muzyczne. Młodzi ludzie z wielkim potencjałem muzycznym! Ale w kraju, gdzie w każdej wiosce możesz znaleźć talent na skalę międzynarodową, w kraju bardzo biednym, nie ma szans na to aby te talenty odkrywać i pomnażać. Dzisiaj możemy to zmienić" - przekonuje z zapałem kapucyn.

Kapucyński TAMTam - Tu!   Henryk Przondziono /GN Brat Benedykt Pączka OFMCap Szkoła powstanie w miejscowości Ngaoundaye, gdzie od 40 lat pracują bracia misjonarze Kapucyni. Wykorzystane zostaną zabudowania po starej szkole podstawowej.

Potrzeba instrumentów, książek, nauczycieli, programu do nauczania, a przede wszystkim funduszy na wyżywienie dla uczniów, opłacenie nauczycieli i zakup niezbędnego sprzętu.

"Kochasz muzykę? Chcesz pomóc ubogim dzieciom i młodzieży odkrywać i realizować wspaniałe talenty? Pomóż nam zrealizować projekt pierwszej w RCA szkoły muzycznej.Spraw razem z nami, aby świat usłyszał o tych, którzy dziś, choć mają wielki talent, z powodu ubóstwa i niesprawiedliwości nie mogą go realizować. Pomóż nam tworzyć Tamtamitu – pierwszą w RCA szkołę muzyczną" - zachęca br. Benek, który sam przyznaje że" moja muzyka to centralna Afryka"

O szczegółach projektu i formach pomocy na: www.tamtamitu.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5