Kapucyński TAMTam - Tu!

Br. Benedykt Pączka buduje pierwszą szkołę muzyczną w Republice Środkowoafrykańskiej. Dołącz się!

O niekonwencjonalnych duszpastersko-rozwojowych pomysłach brata "Benka" Pączki,  pisaliśmy nie raz. To z jego inicjatywy powstały takie projekty: czadowatablica.pl, czadowapara.pl, cappuccinodlaafryki.pl, pogotowieduchowe.pl oraz Fundacja Kapucyni i Misje.

Tym razem brat Benedykt "szarpnął się" na wydarzenie wręcz historyczne na polu edukacji w tym dotkniętym konfliktami afrykańskim kraju. Postanowił wybudować pierwszą szkołę muzyczną w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie od września br. rozpoczął swoją misyjną pracę.

"W sercu Afryki mieszkają niezwykłe talenty muzyczne. Młodzi ludzie z wielkim potencjałem muzycznym! Ale w kraju, gdzie w każdej wiosce możesz znaleźć talent na skalę międzynarodową, w kraju bardzo biednym, nie ma szans na to aby te talenty odkrywać i pomnażać. Dzisiaj możemy to zmienić" - przekonuje z zapałem kapucyn.

Brat Benedykt Pączka OFMCap   Henryk Przondziono /GN Brat Benedykt Pączka OFMCap Szkoła powstanie w miejscowości Ngaoundaye, gdzie od 40 lat pracują bracia misjonarze Kapucyni. Wykorzystane zostaną zabudowania po starej szkole podstawowej.

Potrzeba instrumentów, książek, nauczycieli, programu do nauczania, a przede wszystkim funduszy na wyżywienie dla uczniów, opłacenie nauczycieli i zakup niezbędnego sprzętu.

"Kochasz muzykę? Chcesz pomóc ubogim dzieciom i młodzieży odkrywać i realizować wspaniałe talenty? Pomóż nam zrealizować projekt pierwszej w RCA szkoły muzycznej.Spraw razem z nami, aby świat usłyszał o tych, którzy dziś, choć mają wielki talent, z powodu ubóstwa i niesprawiedliwości nie mogą go realizować. Pomóż nam tworzyć Tamtamitu – pierwszą w RCA szkołę muzyczną" - zachęca br. Benek, który sam przyznaje że" moja muzyka to centralna Afryka"

O szczegółach projektu i formach pomocy na: www.tamtamitu.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8