W kolejnym numerze GN: Wywiad z papieżem Franciszkiem

Do „Gościa Niedzielnego” dołączony został szesnastostronicowy dodatek z wywiadem, którego Papież Franciszek udzielił pismom jezuickim, a o którym w mediach zrobiło się głośno dzięki niedokładnemu tłumaczeniu i zdaniom wyrwanym z szerszego kontekstu.

„Jestem grzesznikiem. To jest najtrafniejsza definicja. Nie jest to jakaś figura, jakiś rodzaj literacki. Jestem grzesznikiem, na którego spojrzał Pan” – powiedział Papież na pytanie, kim jest Jorge Mario Bergoglio? W wywiadzie mówi o chwilach bezpośrednio przed i krótko po wyborze na papieża, o roli kobiety w Kościele i o Kościele, o jakim marzy.

Gość Niedzielny”: Nowenna nie do odparcia [Ewa K. Czaczkowska]

Nowenna pompejańska przeżywa w Polsce renesans. Ta modlitwa różańcowa jest dla zdesperowanych. Wszyscy inni odpadną, zanim dojdą do połowy. Potrzeba totalnego zaangażowania odmawiającego w sensie psychicznym i fizycznym. Ta modlitwa wymaga wytrwałości i jest niezwykle skuteczna. Potwierdzeniem tego są liczne świadectwa otrzymanych cudów i łask, np. dotyczących znalezienia pracy, uzdrowień z choroby, nawrócenia. Do odmawiania tej formy modlitwy zachęcała Matka Boża ciężko chorą Fortunatinię Agrelli w 1884 r., obiecując łaski.

Gość Niedzielny”: Porażka życia [Bogumił Łoziński]

W artykule „Porażka życia” Bogumił Łoziński opisuje, jak wyglądała debata przed głosowaniem w sprawie projektu zakazującego aborcji eugenicznej. Mocno emocjonalny charakter zyskała szczególnie za sprawą posłów lewicy, którzy obrażali i obrzucali inwektywami przedstawicielkę inicjatywy obywatelskiej Kaję Godek. Momentami mieliśmy do czynienia z awanturą, której źródłem był brak merytorycznej argumentacji ze strony krytykujących projekt – stwierdza autor. Dlaczego został odrzucony oraz jak głosowali posłowie poszczególnych partii można przeczytać w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego.

«« | « | 1 | » | »»
 • gut
  02.10.2013 16:00
  Nie mogę się doczekać :) Choć muszę wyznać, że w mojej parafii ciężko dostać GN ponieważ do 11:30 w niedzielę pismo - już zostaje wykupione.
 • red.
  02.10.2013 16:04
  Która to parafia? Daj nam znać na gosc@gosc.pl
 • xyz
  02.10.2013 16:05
  Teraz wszyscy mają odetchnąć z ulgą, że jednak papież nie powiedział tego, co powiedział. I będziemy dalej zaklinać rzeczywistość.
  Niestety, jest tak, że chyba po raz pierwszy w dziejach Kościoła pojawiły się poważne wątpliwości co do zgodności wypowiedzi papieża z nauczaniem Kościoła. Bywali oczywiście papieże niemoralni, niegodni, ale nie uderzali w doktrynę.
  Uważne wczytanie się w tekst wywiadu jednak nie uspokaja.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8