Bóg, który przychodzi w nocy

Upał niemiłosierny. Brak snu, zmęczenie. Jest jednak Ktoś, Kto daje nowego powera. Kto sprawia, że ludzie się uśmiechają, że zastygają w radosnej ciszy. Nie śpią, czuwają wsłuchani w Pana, który przychodzi w białym Chlebie.

"Moje dziecko miałoby teraz 9 lat" - cisza. Smutek zalewa moje serce. Nie oceniaj młodej dziewczyny, Bóg przecież nie na darmo jest miłością - myślę sobie. "Chrystus kocha przebaczać" - mówi były gangster John Pridmore. Nie wygląda zbyt przyjaźnie. Gdy jednak mówi o Bogu, o Eucharystii, o modlitwie i o krzyżu, pokazuje jak pięknym jest Jezus Chrystus. "Płakałem w Medjugorje, a moja mama krzyczała: 'yes, yes, yes!'" - mówi nawrócony raper z zespołu Bęsiu.

Upał niemiłosierny. Brak snu, zmęczenie. Jest jednak Ktoś, Kto daje nowego powera. Kto sprawia, że ludzie się uśmiechają, że zastygają w radosnej ciszy. Nie śpią, czuwają wsłuchani w Pana, który przychodzi w białym Chlebie. "Chrystus jest Królem, jeśli Go reprezentujesz podnieś łapy w górę" - rapuje Bęsiu. Taniec, cisza, cisza, krzyk. Przychodzi Jezus. Przynosi pokój. Przynosi miłość.

22 lata temu Jan Paweł II spotkał się z młodymi całego świata w Częstochowie. Przyjechał, by przynieść radość, pokój, wiosnę Kościołowi i całej Polsce. W tym roku Częstochowa także przyjęła młodych całego świata. Przyjechali, by wspólnie uwielbiać Boga w adoracji, Eucharystii, drugim człowieku, śpiewie, tańcem, w ciszy.

"Modlitwa przynosi pokój. Chcesz Boga, musisz nauczyć się modlić. Pamiętaj o modlitwie, o adoracji. Nie zatrzymuj Boga dla siebie. Znajdź dla siebie wspólnotę. Bez niej nie uda ci się wzrastać. Dzięki wspólnocie możesz poznać Boga, odkryć swoje powołanie" - mówi francuski kapłan ze wspólnoty Emmanuel w ostatnim dniu Forum Młodych w Częstochowie.  

"Budujmy nową społeczność, bliską Bogu, ale musimy być razem. Przynośmy światu katolicki styl życia. Promujmy przyjaźń z Chrystusem" - zachęca młodych ten sam kapłan.

To nie sekta. To Kościół Katolicki. Kościół ludzi, którzy na co dzień zawierzają swoje życie Chrystusowi. Jak to robią? Uczą się miłości na Eucharystii. Zatrzymują się przed Najświętszym Sakramentem, adorując Chrystusa. Przekazują innym słowa Boga. Bo przecież Jemu zależy na każdym człowieku.

"Bądźcie blisko Kościoła, bądźcie blisko serca Boga! Proście Ducha Świętego. On zawsze przychodzi. Nawet w nocy" - tłumaczy ksiądz z Francji.

"Rio in Częstochowa!" - Europejskie Forum Młodych 2013 odbywały się równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio de Janeiro. Organizatorami Forum byli Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską. Blisko 700 młodych ludzi z 27 krajów przyjechało do duchowej stolicy Polski, by wspólnie przeżywać Światowe Dni Młodzieży. Kulminacją spotkania była sobota i tzw. Wieczór Chwały.

Wspólnota Emmanuel powstała we Francji w 1976 r. na bazie grupy modlitewnej odnowy charyzmatycznej, założonej przez Pierre Goursat i Martine Laffitte-Catta. Obecnie liczy około 8 tys. członków i działa w około 70 krajach. Jej członkowie pragną przeżywać w duchu adoracji, ewangelizacji i współodczuwania wobec bliźnich "rzeczywistość Emmanuela, to znaczy: Boga z nami" w życiu codziennym. Swoją duchowość opierają na codziennej modlitwie, przede wszystkim przed Najświętszym Sakramentem, częstej Eucharystii, regularnej spowiedzi, modlitwie w rodzinie i pracy apostolskiej. Wspólnotę Emmanuel  tworzą ludzie wszystkich stanów - małżeństwa, młodzież, osoby stanu wolnego, księża i osoby konsekrowane. W Polsce wspólnota  powstała w 1993 r. Istnieje w wielu miastach, m.in. Warszawie, Krakowie, Gliwicach, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Nowym Sączu, Jaśle i Wrocławiu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6