Kolorowanki o paulinach na rzecz Centrum Pomocy Rodzinie

Dwie kolorowanki opowiadające o życiu codziennym Ojców Paulinów z Leśniowa - dzielnicy Żarek (Śląskie) oraz historii tamtejszego sanktuarium zaprezentowano w piątek w klasztorze. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na budowę Centrum Pomocy Rodzinie.

Reklama

Kolorowanki powstały w wyniku współpracy paulinów z Leśniowa ze stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw Lokalnych z siedzibą w Zawierciu.

Pierwsza z publikacji pt. "Dzień z życia Paulinów" to 20-stronicowa opowieść o codziennym życiu zakonników w leśniowskim klasztorze. "Swój czas - zgodnie z łacińską maksymą 'ora et labora' - dzielą oni na modlitwę i pracę. Na kartach kolorowanki możemy zobaczyć paulinów w ogrodzie, w pasiece, w szklarni, ale przede wszystkim zgromadzonych na wspólnej modlitwie i w trakcie posługi wobec wiernych i pielgrzymów" - poinformowała w piątek Aleksandra Kubas-Chojna z Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Druga, licząca 16 stron, kolorowanka pt. "Poznaj dzieje Leśniowa" jest poświęcona historii sanktuarium oraz jego patronce - Matce Bożej Leśniowskiej Patronce Rodzin.

Kubas-Chojna poinformowała, że dochód ze sprzedaży kolorowanek zostanie przeznaczony na budowę Centrum Pomocy Rodzinie. Ośrodek ma powstać w sąsiedztwie zabudowań klasztornych i sanktuarium. Pomoc będą mogły w nim znaleźć rodziny i małżeństwa znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin jest częścią zespołu klasztornego OO. Paulinów, położonego w Leśniowie - dzielnicy Żarek - w województwie śląskim. Jest ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym.

Według bardzo dawnej tradycji kult Matki Bożej Leśniowskiej związany jest ściśle z kultem Matki Bożej Jasnogórskiej. Wracający z Rusi w 1382 roku śląski książę Władysław Opolczyk, szukając wody w okolicy dzisiejszego Leśniowa, zwrócił się w modlitwie do Matki Bożej o wodę, gdy nagle wytrysnęło źródło dające początek potokowi Leśniówka. W dowód wdzięczności pozostawił drewnianą figurkę Matki Bożej, którą wiózł razem z Cudownym Obrazem "Czarnej Madonny". Gotycka figurka ma 70 cm wysokości i znajduje się w głównym ołtarzu sanktuarium.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Reklama