To entuzjazm nie niedociągnięcia

Wczorajsze wydarzenia związane z przyjazdem Ojca Świętego do Rio de Janeiro, a zwłaszcza kłopoty z przejazdem papieskiego samochodu z lotniska, znalazły spore echo w mediach. Komentował je dziś rzecznik Watykanu.

Wczorajsze wydarzenia związane z przyjazdem Ojca Świętego do Rio de Janeiro, a zwłaszcza kłopoty z przejazdem papieskiego samochodu z lotniska, znalazły spore echo w mediach. Niektóre komentarze utrzymane były w tonie zaniepokojenia o organizację tej wizyty z punktu widzenia bezpieczeństwa. Incydentem nie przejął się jednak sam Papież, a watykański rzecznik ks. Federico Lombardi SJ uznał całą sprawę bardziej za efekt entuzjazmu młodych, niż za niedociągnięcie organizacyjne.

„Rozumiem, że gdy mowa o niepokoju, chodzi o wydarzenie w drodze z lotniska do Pałacu Guanabara, gdzie Papież został przyjęty wprost entuzjastycznie – powiedział włoski jezuita. – Z tym, że doszło tam także do pewnej pomyłki po drodze, co utrudniło dalszą jazdę, biorąc pod uwagę rozentuzjazmowane tłumy dokoła. Wydawało się, że uniemożliwi to przejazd. Ten moment wzbudził trochę zaskoczenia i niepokoju u niektórych, choć cała sprawa wydaje się zrozumiała, biorąc pod uwagę wielkość miasta, nadzwyczajny entuzjazm witających, zainteresowanie ludzi oraz takiego Papieża, który naturalnie wzbudza entuzjazm i przyciąga tak wielu. A zatem powiedziałbym, że było to pożyteczne doświadczenie na najbliższe dni, by uniknąć potknięć, a jednocześnie widać tu pozytywny aspekt owego entuzjazmu pierwszego dnia”.

Watykański rzecznik podkreślił jednocześnie otwartą postawę prezydent Dilmy Rousseff, która doceniła papieski gest solidarności z uchodźcami na wyspie Lampedusa, a zarazem nie ukrywała problemów społecznych w samej Brazylii. Zapytany o również roztrząsaną w mediach sprawę bomby znalezionej w pobliżu bazyliki w Aparecidzie ks. Lombardi zaznaczył, że chodzi o niewielki ładunek domowej roboty, który z pewnością nie ma związku z osobą Papieża, a zatem nie wzbudził większego niepokoju organizatorów wizyty.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6