Odnowione galilejskie atrakcje dla pielgrzymów

Odnowiony kościół cudu wskrzeszenia syna wdowy w Naim oraz nowy skwer św. Józefa przed sanktuarium Świętej Rodziny w Nazarecie ubogaciły trasę pielgrzymkową po Galilei. Poświęcenia kościoła z myślą o lokalnych wiernych i licznych pielgrzymach dokonał 7 lipca kustosz Ziemi Świętej.

Uroczystej Mszy w Naim przy nowo poświęconym ołtarzu przewodniczył o. Pierbattista Pizzaballa OFM. W homilii przypomniał o cierpieniach narodów Bliskiego Wschodu, gdzie wiele matek opłakuje swoich synów utraconych z powodu wojen i konfliktów. W celebracji wzięła udział grupa wiernych z Nazaretu oraz przedstawiciele wspólnoty muzułmańskiej z ewangelicznego Naim. Drugim dziełem poświęconym przez ojca kustosza z udziałem braci kapitulnych był skwer św. Józefa przed jego sanktuarium w Nazarecie. Wokół nowej rzeźby świętego Oblubieńca Dziewicy Maryi umieszczono cztery medaliony przedstawiające Zwiastowanie, dwie sceny z ukrytego życia Jezusa oraz Jego nauczanie w nazaretańskiej synagodze. Ceremonia poświęcenia dzieł zrealizowanych przez franciszkanów z Kustodii Ziemi Świętej była okazją do modlitwy o pokój oraz do zawierzenia w Roku Wiary całej wspólnoty chrześcijańskiej Św. Józefowi.

Ponad dwumetrowa rzeźba św. Józefa oraz cztery medaliony w brązie są dziełem hiszpańskiej artystki Eleny Pilar z Sewilli. Oprócz nowego skweru dedykowanego „Opiekunowi Zbawiciela, Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny oraz Patronowi Kościoła Katolickiego” w ostatnich miesiącach została dokonana gruntowna konserwacja i renowacja groty, będącej najstarszym świadectwem kultu w miejscu domu Świętej Rodziny w Nazarecie. Ponadto w marcu całe sanktuarium otrzymało nowe oświetlenie zrealizowane przez polską firmę z Miechowa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11