1600 Polaków pojedzie do Rio

Ponad 1,3 tys. młodych Polaków weźmie w lipcu udział w 28. Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. Do Brazylii pojedzie także ok. 300 polskich wolontariuszy, którzy będą pomagać uczestnikom tego wielkiego wydarzenia.

Wszystko wskazuje, że ŚDM odbędą się z udziałem papieża Franciszka a oficjalny program papieskiej podróży zostanie ogłoszony 7 maja w Watykanie.

- Umawiam się z wami w tym wielkim brazylijskim mieście! Dobrze się przygotujcie, zwłaszcza duchowo w waszych wspólnotach, aby spotkanie było znakiem wiary dla całego świata" - tymi słowami papież Franciszek potwierdził swoją obecność na 28. ŚDM w Rio de Janeiro przemawiając w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra w Rzymie. Brazylię odwiedził także niedawno organizator papieskich podróży zagranicznych, dr Alberto Gasbarri.

Tymczasem młodzi Polacy oraz koordynatorzy i opiekunowie polskich grup udających się do Rio de Janeiro spotkają się w sobotę 18 maja na Jasnej Górze. Spotkanie przygotowywane przez Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, ma być okazją do zawierzenia Matce Bożej spotkania młodych z całego świata z papieżem Franciszkiem. Ale też – jak zdradzają organizatorzy tego spotkania – młodzi będą modlić się, by kolejne Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Polsce.

„Posłanie do Rio” zostanie zwieńczone Mszą św., której w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, będzie przewodniczyć o godz. 13 krajowy duszpasterz młodzieży, bp Henryk Tomasik.
Młodzi Polacy pojadą na ŚDM w grupach organizowanych przez diecezje lub ruchy i stowarzyszenia katolickie.

Dla tych, którzy w lipcu, z różnych powodów nie będą mogli pielgrzymować do Brazylii, m.in. wspólnota Emmanuel, franciszkanie oraz duszpasterstwa młodzieży przygotowały w różnych miastach Polski spotkania dla młodzieży, które odbywać się będą w łączności z ŚDM w Rio.

I tak "Polska Copacabana" odbędzie się już 5-8 lipca na plaży nad Wisłą w Płocku (www.festiwal2013.pl) ale będzie także „Rio w Świebodzinie" pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (www.sdmswiebodzin.pl), "Rio w Krakowie" (www.riowkrakowie.pl),"Rio na Śląsku" (www.rionaslasku.pl), "Rio w Bieszczadach" (ww.mlodziez.przemyska.pl) ,"Rio w Niepokalanowie" (www.spotkaniemlodych.pl) oraz „Rio w Częstochowie" (www.rioinczestochowa.pl). Natomiast w diecezji warszawsko-praskiej spotkanie dla młodzieży przygotowywane jest w sanktuarium maryjnym w Wielgolesie k. Mińska Mazowieckiego.

28. Światowe Dni Młodzieży odbędą się 23-28 lipca w Rio de Janeiro pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5