Nocą z 24 na 25 marca okradziono Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach.
Złodzieje zrabowali dewocjonalia i biżuterię, które pozostawiali tam pielgrzymi, jako wota dziękczynne za otrzymane łaski.
Trwa śledztwo w sprawie, prowadzone przez siemiatycką policję, pod nadzorem miejscowej prokuratury.
Głównym obiektem kultu w Sanktuarium Ostrożańskim jest łaskami słynący obraz będący zapewne kopią obrazu Matki Bożej Śnieżnej z Bazyliki Najświętszej Panny Maryi Większej w Rzymie. Najstarsze wzmianki o Cudownym Obrazie Matki Bożej z Dzieciątkiem w kopii Ostrożańskiej pochodzą z XVII w.
Obraz Matki Bożej Ostrożańskiej został namalowany około 1600 r. Przedstawia Matkę Bożą trzymającą na prawym ramieniu Dziecię Jezus unoszące prawą dłoń w geście błogosławieństwa. Maryja w lewym ręku trzyma berło.
Postacie Jezusa i Maryi zdobią srebrne suknie, a na ich głowach widnieją złote korony. Koronę Matki Bożej podtrzymują dwa aniołki. Prymas Polski, kardynał Józef Glemp, 5 lipca 1987 r., dokonał aktu koronacji Ostrożańskiego obrazu.
Obecny kościół sanktuaryjny jest trzecią z kolei świątynią w Ostrożanach. Pierwsza została wzniesiona w 1450 r., w miejscu, w którym miały miejsce objawienia Matki Bożej. W 1451 r. biskup łucki, ks. Andrzej z Płońska, erygował tu parafię ostrożańską.
Około 1700 r. powstała druga świątynia, natomiast w latach 1765-1758 dziedzic Ostrożan, Ignacy Ciecierski, ufundował trzecią, drewnianą świątynię, stojącą do dziś.
Odwiedź stronę sanktuarium: http://ostrozany.pl/
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
"Jesteście umiłowanymi córkami i synami Boga, jesteście umiłowanymi dziećmi Maryi".
Jak zwykle na początku nowego roku kalendarzowego spotkał się z ambasadorami w Auli Błogosławieństw.