Zbliża się tygodniowy odpust w sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej. To miejsce modlitwy o pokój, zwłaszcza w Ziemi Świętej.
Tygodniowy odpust w sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej będzie w tym roku przeżywany pod hasłem „Odbuduj mój Kościół”, a rozpocznie się Pasterką o 23.00. W kolejne dni wierni będą się modlić się za Kościół, o powołania, dar potomstwa, w intencji dzieci, nauczycieli, małżeństw i rodzin.
Jak powiedział diecezjalnemu radiu RDN Małopolska proboszcz i kustosz sanktuarium ks. Piotr Adamczyk, jest to miejsce przede wszystkim modlitwy o pokój, zwłaszcza w Ziemi Świętej.
„Jodłowskie sanktuarium nabiera szczególnego znaczenia w związku z tym, że Betlejem w Ziemi Świętej jest zamknięte z powodu wojny. Tym bardziej nasze polskie Betlejem jest otwarte dla wszystkich, także tych, którzy mieli zaplanowane pielgrzymowanie do Ziemi Świętej. U nas jest Ziemia Święta. W murach kościoła znajduje się kamień węgielny z Betlejem z Bazyliki Bożego Narodzenia i przypomina o tej łączności naszego sanktuarium z Ziemią Świętą” - mówił kustosz.
Obecnie w Jodłowej trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus. Obok sanktuarium powstaje żywa szopka z osiołkiem, owcami, barankami, krowami, a nawet wielbłądem. Będzie ją można zobaczyć do 6 stycznia.
Specyfiką tego miejsca jest trwające tu ponad 100 lat nabożeństwo Drogi Betlejemskiej, czyli rozważanie 12 tajemnic z życia Dzieciątka Jezus. W ogóle Jodłowa, należąca w latach 1805–1925 do diecezji przemyskiej, jest wyjątkowym miejscem na mapie naszej diecezji. To tu znajduje się jedyne w Kościele tarnowskim sanktuarium Dzieciątka Jezus, którego kult sięga swymi początkami przełomu XIX i XX wieku.
materiały parafii Jodłowa Plakat tegorocznego odpustu.Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.