Watykan gotowy na konklawe

Do Watykanu przybyły trzy kontemplacyjne zakonnice z Meksyku, które stale modlą się przed Najświętszym Sakramentem w Bazylice Watykańskiej.

Watykańskie służby są już gotowe do konklawe. Jak tylko zostaną upoważnione przez Kolegium Kardynalskie, przystąpią do niezbędnych prac w Kaplicy Sykstyńskiej. Na razie jest ona dostępna dla turystów – poinformował dziennikarzy ks. Federico Lombardi SJ. Wspomniał on też o działalności Kamery Apostolskiej, do której zostały również przekazane wszystkie papieskie pieczęcie z Sekretariatu Stanu, którymi podbijano dokumenty i listy wydawane w imieniu Benedykta XVI. Również one podlegają zniszczeniu.

W Rzymie tymczasem trwa modlitewna mobilizacja przed konklawe. Do Watykanu przybyły m.in. trzy kontemplacyjne zakonnice z Meksyku, które utrzymują stałą adorację przed Najświętszym Sakramentem w Bazylice Watykańskiej. Natomiast centrum młodzieży przy kościele św. Wawrzyńca niedaleko Watykanu zapowiedziało, że w czasie konklawe będzie tam trwała stała adoracja.

Tytułem wprowadzenia do konklawe ks. Federico Lombardi polecił dziennikarzom lekturę „Tryptyku Rzymskiego”. Jan Paweł II dzieli się w nim doświadczeniem z dwóch konklawe, w których uczestniczył. Opisuje też, jak powinien przebiegać wybór jego następcy. Co znamienne, wprowadzenie do „Tryptyku” napisał kard. Joseph Ratzinger, który część traktującą o konklawe uznał za najbardziej wzruszającą – przypomniał ks. Lombardi.

Watykański rzecznik podał ponadto, że przybycie do Rzymu zgłosiło już 66 kardynałów. Kolejnych 75 rezyduje tu na stałe.

«« | « | 1 | » | »»
 • refleksja
  02.03.2013 21:18
  A wiecie, że właśnie DRUGIEGO MARCA wybrano nowego papieża?
  2 marca 1939 roku wybrano... Piusa XII.
  Był to równocześnie dzień jego 63 urodzin...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8