Gwardziści chronią papieża... modlitwą

Ponieważ Papież nie zmarł, a zrezygnował, gwardziści już go nie chronią.

W szczególnej sytuacji wraz z ustąpieniem Benedykta XVI znalazła się Gwardia Szwajcarska odpowiedzialna za ochronę osoby Papieża i miejsc, w których on przebywa. „Ponieważ Papież nie zmarł, a zrezygnował, gwardziści już go nie chronią. Nie muszą też pełnić warty honorowej przy zmarłym Następcy św. Piotra” - mówi komendant Gwardii Szwajcarskiej Daniel Rudolf Anrig.

„Dla nas katolików, ale myślę, że dla wszystkich chrześcijan Benedykt XVI jest przykładem wytrwałego poszukiwania prawdy. Jego homilie i przemówienia zawsze charakteryzował ten akcent konieczności pójścia za Chrystusem – podkreślił Daniel Rudolf Anrig. - Gdy spotykał się z gwardzistami, zawsze odczuwaliśmy jego wielką serdeczność. Niewątpliwie Benedykt XVI jest człowiekiem bardzo pokornym i stanowi dla nas wzór do naśladowania. Jako Gwardia Szwajcarska będziemy stale mu towarzyszyć naszą modlitwą”.

Nad bezpieczeństwem Papieża emeryta w Castel Gandolfo czuwają watykańscy żandarmi. Oni też będą go chronić, gdy za dwa miesiące przeniesie się do klasztoru w Watykanie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8