Boko Haram składa broń?

Islamistyczna sekta Boko Haram zgodziła się na zawieszenie broni, donosi CISA News, powołując się na agencję Fides.

Jak donoszą nigeryjskie media członkowie terrorystycznego ugrupowania spotkali się "za zamkniętymi drzwiami" z przedstawicielami władz państwowych i religijnych. Spotkanie miało miejsce w dystrykcie Borno.

Lider siatki Boko Haram działającej w północnej i środkowej części Borno, Abu Mohammad Abdulazeez Ibn Idris, poinformował, że po konsulatcji  z przywódcą sekty, Abubakar Shekau wszystkie strony zaangażowane w konflikt zgodziły się złożenie broni.

Według oświadczenia Abdulazeeza, grupa uznała, że zbyt duża liczba muzułmańskich kobiet i dzieci cierpi z powodu konfliktu, dlatego zdecydowano się dojść do porozumienia z rządem, w celu zakończenia sporu.

Boko Haram wzywa jednak rząd do bezwarunkowego uwolnienia wszystkich członków sekty, którzy obecnie przebywają w areszcie.

Sekta Boko Haram, dążąca do wprowadzenia na terenie Nigerii szariatu, jest odpowiedzialna za  ataki w całej Nigerii, zwłaszcza na kościoły i inne chrześcijańskie miejsca kultu. Ich celem byli również islamscy liderzy, uznawani za umiarkowanych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOKO HARAM

 • Ezdrasz
  02.02.2013 12:35
  Prośmy Boga jeszcze usilniej o Jego miłosierdzie, którym wypłucze nienawiść z serc ludzkich i zaprowadzi pokój, szczególnie w Nigerii. Nie zapominajmy w naszych modlitwach zarówno o prześladowanych za wiarę jak i o tych, którzy przyczyniają się do ich tragedii.
  Przybądź Duchu Święty...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7