Chcą słyszeć papieża!

Choć na Twitterze Benedykt XVI nie napisał jeszcze ani słowa, jego otwarty wczoraj kanał jest już dziś wieczorem śledzony przez ponad czterysta tysięcy osób.

Od 12 grudnia przynajmniej raz w tygodniu Benedykt XVI będzie udostępniał na tym serwisie internetowym krótkie przesłania w siedmiu językach, między innymi po polsku. Z wielkiego zainteresowania Papieżem na Twitterze jest zadowolony watykański rzecznik ks. Federico Lombardi SJ.

„Nie dziwi mnie, że jest tak wielkie zainteresowanie, ponieważ w ostatnich tygodniach co chwilę byłem pytany o papieską obecność na Twitterze: kiedy się zacznie, jak będzie wyglądała – powiedział dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. – Widziałem, że w świecie mediów jest wielkie zainteresowanie tą inicjatywą i że przyjęto ją jako znak, świadectwo potencjału, jakim dysponuje Ojciec Święty, by odpowiedzieć na te oczekiwania”.

Dodajmy, że papieski kanał odwiedzają nie tylko katolicy. Za pośrednictwem Twittera słowa pozdrowienia przesłał Benedyktowi XVI na przykład prezydent Izraela. „Wasza Świątobliwość, witam na Twittrze. Nasze relacje z Watykanem są najlepsze w historii i mogą stanowić fundament dla pokoju na całym świecie” – napisał Szymon Peres.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10