Choć na Twitterze Benedykt XVI nie napisał jeszcze ani słowa, jego otwarty wczoraj kanał jest już dziś wieczorem śledzony przez ponad czterysta tysięcy osób.
Od 12 grudnia przynajmniej raz w tygodniu Benedykt XVI będzie udostępniał na tym serwisie internetowym krótkie przesłania w siedmiu językach, między innymi po polsku. Z wielkiego zainteresowania Papieżem na Twitterze jest zadowolony watykański rzecznik ks. Federico Lombardi SJ.
„Nie dziwi mnie, że jest tak wielkie zainteresowanie, ponieważ w ostatnich tygodniach co chwilę byłem pytany o papieską obecność na Twitterze: kiedy się zacznie, jak będzie wyglądała – powiedział dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. – Widziałem, że w świecie mediów jest wielkie zainteresowanie tą inicjatywą i że przyjęto ją jako znak, świadectwo potencjału, jakim dysponuje Ojciec Święty, by odpowiedzieć na te oczekiwania”.
Dodajmy, że papieski kanał odwiedzają nie tylko katolicy. Za pośrednictwem Twittera słowa pozdrowienia przesłał Benedyktowi XVI na przykład prezydent Izraela. „Wasza Świątobliwość, witam na Twittrze. Nasze relacje z Watykanem są najlepsze w historii i mogą stanowić fundament dla pokoju na całym świecie” – napisał Szymon Peres.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.