Życzę Bożego błogosławieństwa

Cieszę się z nowych inicjatyw i mam nadzieję, że i te nowe i stare będą wnosiły w życie nas wszystkich coraz więcej Bożego życia.

W Internecie pojawiają się nowe inicjatywy ewangelizacyjne: Stacja7 Szymona Hołowni (i Znaku) oraz Boskatv, tworzona przez ludzi dotychczas związanych z programem Religia.tv.

To na razie początki. W dodatku po ludzku dość chwiejne, bo – jak pisze jedna ze związanych z nowym kanałem osób - boskatv.pl rusza bez sponsorów, na prywatnych środkach autorów, bez instytucjonalnego patrona. Zdaje się, że liczymy głównie na Opatrzność ;). Dodajmy - działającą także przez ofiarodawców (konto fundacji podane na stronie).

Nie, nie ironizuję. Bóg działa przez ludzi. I jeśli będzie chciał, by dzieło się utrzymało, jeśli ludziom starczy wytrwałości wtedy, gdy zapał już minie, to może być początek ważnego dzieła. Bóg jest w końcu najlepszym wspólnikiem. Ważne, by budować na Nim, nie na ludziach, choćby byli największymi specjalistami.

Ewa Czaczkowska w „Rzeczpospolitej” zauważa, że w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi czy Włochami w polskim Internecie witryn religijnych jest jeszcze mało. Jest jeszcze wiele nisz do wypełnienia. Niech się zatem wypełniają.

Internet to nie jest miejsce do przeżywania życia, ale to wspaniałe miejsce spotkania dla ludzi, którzy w inny sposób nie wiedzieliby o swoim istnieniu. Nie musi być wyłącznie przestrzenią dla awantur i przepychanek. To, czym będzie zależy od nas, którzy w tej przestrzeni się poruszamy. Zło nie przychodzi z sieci, zło rodzi się w sercu człowieka. Dobro na szczęście również. Sieć może być także miejscem świadectwa, miejscem tworzenia i budowania więzi. Wystarczy tylko człowieka w necie traktować tak, jakby siedział obok mnie. Jak człowieka, nie jak awatar.

Cieszę się z nowych inicjatyw i mam nadzieję, że i te nowe i stare będą wnosiły w życie nas wszystkich coraz więcej Bożego życia. Ważne, by nie zatrzymywały na sobie, ale wyprowadzały do świata realnego. By nasze zaangażowanie nie kończyło się na mówieniu o wierze, ale było życiem wiarą. By naszym codziennym Chlebem była nie praca dla Boga, a On sam. Dosłownie.

Rozpoczyna się Adwent. To czas, który wskazuje, że niedługo wydarzy się coś ważnego. Szczególnego. Internet oferuje wiele możliwości przygotowania się do Spotkania. W naszym portalu rozpoczęliśmy cykl adwentowy „Słucham, ufam, miłuję”. Ale na szczęście nie jesteśmy jedyni. I oby tak było zawsze.

Pozostaje życzyć nam wszystkim dobrego i radosnego czasu przygotowania, a wszystkim nowym i starym inicjatywom ewangelizacyjnym (w tym portalowi wiara.pl, też go bardzo potrzebujemy!) Bożego błogosławieństwa.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Agaton
  03.12.2012 22:04
  Ja też się cieszę z Panią Redaktor a smucę się,że wojownicy multipleksu zaniżają ocenę tego artykułu
 • Stanisław_Miłosz
  04.12.2012 01:38
  Dlaczego takie skromne nadzieje, pani Redaktor? Nisza w internecie? Jak już, to od razu z rozmachem - na pewno się jakiś kanalik na multipleksie wkrótce znajdzie. Musi się znaleźć! Dla tak poważnych inicjatyw, przez poważnych ludzi, dla poważnych ludzi - musi! Na pewno znajdą się też poważni sponsorzy*/ i stali darczyńcy, więc gwarancja utrzymania się bez potrzeby rozkładania opłat na raty będzie.
  A jak będą pieniążki to i ewangelizacyjny zapał nie ostygnie. :)
  Jak będzie - zobaczymy. Ja pozwolę sobie być mniej ufny. Źle tym inicjatywom nie źyczę. Jest dokładnie tak jak Pani pisze, moźliwości wykorzystania netu jeszcze nie zostały wykorzystane. Obyśmy jednak w tym internetowym zgiełku zupełnie nie zgłupieli.
  */ Konto fundacji to niby dla kogo? Nie dla sponsorów i darczyńców czasem? A to, że nie będzie gdzieś na marginesie lub stopce loga sponsora, to ze sponsora nie czyni sponsora?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8