Od niepełnosprawnych uczmy się siły

O tym, że od osób niepełnosprawnych wszyscy powinni uczyć się, jak być silnymi, mądrymi i nie poddawać się mimo trudności - mówił bp Roman Marcinkowski 2 grudnia w płockiej katedrze.

Podczas Eucharystii odbyło się wręczenie statuetek „Jesteś Przyjacielem”, przyznawanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kolory Życia”.

W homilii biskup pomocniczy w Płocku odwołał się do nazwy Stowarzyszenia „Kolory Życia”. Stwierdził, że ludzkie życie utkane jest z różnych kolorów, a obecni w katedrze należą do wielkiej rodziny „utkanej z wierzących w Chrystusa”. Należą do niej: młodzi i starzy, zdrowi i chorzy, smutni i radośni. Te grupy, to „kolory życia”, każdy może sobie właściwy kolor odnaleźć.

„Modlitwą otaczamy dziś niepełnosprawnych: silnych, dzielnych, mądrych, nie poddających się. To od nich uczymy się siły, to oni pokazują, że nie można się załamywać, że trzeba pokonywać własne słabości. Rafał Wilk, złoty medalista z Londynu w kolarstwie ręcznym, w jednym z wywiadów powiedział, że na starcie zawsze ma przy sobie różaniec i figurkę Matki Bożej z Medjugorie. I że nigdy nie miał żalu do Boga o to, że przed laty jego życie wywróciło się do góry nogami, gdy uległ wypadkowi na torze żużlowym” - cytował hierarcha.

W trakcie Mszy św. odbyło się wręczenie statuetek „Jesteś Przyjacielem” osobom, które poświęcają swój czas na działalność skierowaną do osób niepełnosprawnych. Statuetki po raz 12. przyznało płockie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kolory Życia”.

W kategorii „społecznik” statuetki otrzymali: radny miejski Tomasz Maliszewski (za wielorakie działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych w szkołach), Alicja Dabrowska - kierownik WTZ-ów dla osób niewidomych i niedowidzących w Płocku (za wszechstronną i bezinteresowną działalność na rzecz podopiecznych), Piotr Ostrowicki - dyrektor DPS „Przyjaznych Serc” w Płocku, inicjator wielu wydarzeń z udziałem osób niepełnosprawnych.

W kategorii „sponsoring” statuetką uhonorowano Roberta Garbaszewskiego, który od 20 lat w różnoraki sposób, materialny i finansowy, wspiera płockie Stowarzyszenie „Silni Razem”.

Statuetki wręczali m.in. laureaci poprzednich edycji: Katarzyna Michalska z Urzędu Miasta Płocka, Marek Mokrowiecki – dyrektor Teatru Dramatycznego w Płocku i Renata Kutyło-Utzig – dyrektor LO im. Marszałka St. Małachowskiego w Płocku. Wszystkim tegorocznym laureatom za piękną, bezinteresowną i bezcenną pracę dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami dziękowała Hanna Makówka, prezes Stowarzyszenia „Kolory Życia”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10