Radio Maryja ma 21 lat

W liście na rocznicę powstania rozgłośni, jej założyciel napisał, by „słuchacze Radia Maryja stali się bardziej uczniami Chrystusa, ewangelicznymi siewcami”

Główne obchody z okazji 21. rocznicy powstania Radia Maryja odbędą się w sobotę, 1 grudnia, w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Jak co roku do Torunia przybędą tysiące wiernych słuchaczy z całej Polski i z zagranicy. Rocznicowe spotkanie radiowej rodziny staje się okazją do wielkiego dziękczynienia za dar: „katolickiego głosu w naszych domach”. Coroczne dziękczynienie wpisuje się także w wypowiedziane kilkanaście lat temu przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”.
„Rocznica to przede wszystkim dziękczynienie” – podkreśla dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Jednocześnie dodaje, że wielkim pragnieniem jest to, aby „wszyscy słuchacze Radia Maryja stali się bardziej uczniami Chrystusa, ewangelicznymi siewcami”. […] „Uczeń idzie dalej – swoim przykładem i słowem naucza innych – tego właśnie dziś potrzebuje Polska”. Dyrektor Radia Maryja akcentuje, że w obliczu walki z katolickim narodem – nasza Ojczyzna „potrzebuje ludzi mocnych – z sumieniem, rozumem i bez żadnych lęków”.

Centralnym punktem uroczystości rocznicowych będzie Msza św. koncelebrowana o godz. 15:30 pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego. Homilię wygłosi bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej. Wcześniej, od godz. 9:00 rozpoczną się rozmowy pracowników rozgłośni z pielgrzymami, którzy będą odwiedzać główną siedzibę Radia Maryja, kampus akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz budowę świątyni – Wotum Wdzięczności za Ojca Świętego Jana Pawła II. O godz. 12.30 w toruńskim Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w kościele św. Józefa zostanie odmówiony różaniec. O 13.30 rozpocznie się koncert Zespołu Muzyki Sakralnej LUMEN oraz koncert orkiestry koncertowej „Victoria” – „W hołdzie bł. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Następnie o godzinie 15:00 pielgrzymi będą się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego.

W zeszłym roku Radio Maryja obchodziło jubileusz XX rocznicy swojego powstania. Z tej okazji Ojciec św. Benedykt XVI przekazał specjalne przesłanie, w którym dziękował Radiu Maryja za 20 lat ofiarnej misji ewangelizacyjnej. Wyraził radość, że dzięki Radiu Maryja i Telewizji Trwam Jego podróże apostolskie, audiencje środowe i inne wystąpienia, mogą być odbierane w Polsce w języku ojczystym. „Jest to wyraźny wkład, w przybliżanie Misji Piotrowej w waszym kraju i wśród waszych rodaków na obczyźnie” – napisał Ojciec Święty. Papież pozdrowił także Rodzinę Radia Maryja uczestniczącą w XX jubileuszowej lipcowej pielgrzymce słuchaczy na Jasną Górę oraz podczas listopadowej pielgrzymki do Watykanu.

Radio Maryja cenił i umacniał także Jan Paweł II. To On wyznaczył toruńskiej rozgłośni szczególne zadanie, które pomimo zmieniającej się sytuacji społecznej i ekonomicznej jest konsekwentnie realizowane. „Moi drodzy, zadaniem Radia Maryja jest ewangelizacja, to znaczy rozprzestrzenianie Bożego Orędzia Zbawienia, głoszenie Dobrej Nowiny i dzielenie się nią z każdym człowiekiem dobrej woli” – mówił Jan Paweł II. (Watykan, 29 marca 1995). Papież zwracał także uwagę, że „cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę „Bogiem silną”, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie do cywilizacji miłości” (Watykan, 23 marca 1994r).

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, co ma ogromne znaczenie dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.
Uroczystości rocznicowe odbędą się także w Bydgoszczy, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia o godzinie 17:00, w kościele Matki Bożej Fatimskiej.


 

«« | « | 1 | » | »»
 • moja opinia
  02.12.2012 07:10
  O. Rydzyk to zły człowiek, opanowany obłędem religijnym panowania nad umysłami ludzkimi, szczujący na innych, zakłamany i wykorzystujący czyjąś ufność, realizujący swoje osobiste "dzieła boże".
  Jako zakonnik, mający żyć w ubóstwie, choć mawia, że nic do niego nie należy, jego egzystencja jest na poziomie książąt kościoła, o czym jego wierni nie chcą wiedzieć i nie mają bladego pojęcia.
  Dążność do życia w luksusie wynika z tego, że pochodzi z b. ubogiej rodziny z okolic Olkusza, rodziny nie będącej wzorem do naśladowania. Dzieciństwo bardzo silnie wpływa na późniejsze dorosłe życie człowieka. O. Rydzyk stworzył wokół siebie mit człowieka szlachetnego i uczciwego, któremu nikt nie może podskoczyć. A wystarczy jedna decyzja przełożonych lub z Watykanu i redemptorysta powróciłby do lat dzieciństwa.
 • moja opinia
  02.12.2012 11:40
  O. Rydzyk to zły człowiek, opanowany obłędem religijnym panowania nad umysłami ludzkimi, szczujący na innych, zakłamany i wykorzystujący czyjąś ufność, realizujący swoje osobiste "dzieła boże".
  Jako zakonnik, mający żyć w ubóstwie, choć mawia, że nic do niego nie należy, jego egzystencja jest na poziomie książąt Kościoła, o czym jego wierni nie chcą wiedzieć i nie mają bladego pojęcia.
  Dążność do życia w luksusie wynika z tego, że pochodzi z b. ubogiej rodziny z okolic Olkusza, rodziny nie będącej wzorem do naśladowania. Dzieciństwo bardzo silnie wpływa na późniejsze dorosłe życie człowieka. O. Rydzyk stworzył wokół siebie mit człowieka szlachetnego i uczciwego, któremu nikt nie może podskoczyć. A wystarczy jedna decyzja przełożonych lub z Watykanu i redemptorysta powróciłby do lat dzieciństwa.
 • Iskra
  02.12.2012 14:29
  W liście na rocznicę powstania rozgłośni, jej założyciel napisał, by „słuchacze Radia Maryja stali się bardziej uczniami Chrystusa, ewangelicznymi siewcami”

  Ja sluchaczom RM zycze aby stali sie bardziej "ewangelicznymi nasionami" aby slowo Boze , ktore sluchaja w nich rodzilo taki owoc, ktory sluzy coraz bardziej i wyrazisciej dla dobra Boga i Ojczyzny rozumianej troche innaczej jak to dyktuja partyjne klucze.
 • jagoda28
  02.12.2012 23:32
  Ojcze Dyrektorze...Serdecznie dziękujemy z tego miejsca za wspaniałe dzieła dla wiernych i dla Kościoła w Polsce. Ogólnopolskie i nadające na cały świat Radio Maryja, TV TRWAM, gazeta codzienna Nasz Dziennik, czasopisma W Naszej Rodzinie -budujące i umacniające naszą wiarę, WSKSiM z jej wspaniałą, wartościowa młodzieżą, geotermia, która dzięki Ojcu Tadeuszowi została rozpropagowana wśród Polaków, piękna inicjatywa wybudowania Świątyni -votum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II, rozpalanie ducha wiary i modlitwy na wielkich pielgrzymkach Polaków do Częstochowy, Torunia a ostatnio nawet do Ojca Świętego Benedykta XVI w podziękowaniu mu za błogosławieństwo i modlitwę..."Autentyczna służba narodowi i kościołowi" Ojca Rydzyka doczekała się uznania nawet w Watykanie...Za to wszystko niech Pan Bóg błogosławi całej Rodzinie Radia Maryja !!! Alleluja i do przodu !!! Jagoda z rodziną z Katowic
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8