Rosja: festiwal filmów chrześcijańskich

Jego organizatorzy to przedstawiciele czterech Kościołów: katolickiego, prawosławnego, luterańskiego i ormiańskiego.

W Petersburgu rozpoczął się Międzynarodowy festiwal filmów chrześcijańskich „Niewskij Błagowiest”. Jego organizatorzy to przedstawiciele czterech Kościołów: katolickiego, prawosławnego, luterańskiego i ormiańskiego.

Jednym z głównych założeń tego wydarzenia kulturalnego jest umocnienie wzajemnej współpracy chrześcijan w Mieście nad Newą. Oprócz projekcji filmów organizatorzy zapraszają mieszkańców Petersburga do odwiedzania świątyń różnych wyznań, licznie reprezentowanych w dawnej stolicy Rosji, organizują wystawy i warsztaty reżyserskie.

Z ramienia Kościoła Katolickiego do komitetu organizacyjnego festiwalu należy o. Jurij Dorogin OP. „W ramach tego festiwalu wspólnota katolicka udostępnia kilka filmów – poinformował rosyjski dominikanin. – Przede wszystkim jest to film poświęcony dwudziestoleciu odnowienia nabożeństw w kościele św. Katarzyny w Petersburgu, który był i pozostaje nadal jednym z najważniejszych centrów życia katolickiego w Rosji. Oprócz tego, film o życiu i działalności bp. Boleslasa Sloskansa, który także związany jest z naszym miastem i z historią Kościoła katolickiego w Rosji. W programie tego festiwalu jest też wystawa fotograficzna w kościele św. Katarzyny, poświęcona naszej parafii. Ponadto są spotkania, wycieczki, rozmowy o historii Kościoła katolickiego w Rosji i dyskusje na tematy religijne” – dodał o. Jurij.

Łącznie na festiwalu będzie zaprezentowanych ok. 40 filmów z 15 krajów świata.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11