Watykan życzy im ognia

Nowego impulsu apostolskiego poszukują animatorzy włoskiej Odnowy w Duchu Świętym, którzy obradują w tych dniach (1-4 listopada) w Rimini.

Do uczestników spotkania życzenia przesłał m.in. kard. Stanisław Ryłko. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich przypomniał, że konferencja stanowi podsumowanie obchodów 40-lecia obecności ruchu charyzmatycznego we Włoszech. „Teraz stają przed wami otworem «podwoje wiary»” – napisał kard. Ryłko, czyniąc aluzję do tematu konferencji. Życzył włoskiej Odnowie w Duchu Świętym, by „dla wszystkich jej członków Rok Wiary był kolejną okazją do wysiłku ewangelizacyjnego dla szerzenia przesłania Jezusa Chrystusa, Tylko On jeden może bowiem doprowadzić wszystkich ludzi do zbawienia. Życzę wam, abyście zawsze mieli, jak mawiał Paweł VI, ogień w sercu, Słowo na ustach i proroctwo w spojrzeniu” – dodał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Pozdrowienia do obradujących w Rimini włoskich animatorów charyzmatycznych skierował także przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. „Niech będzie to dla was czas dziękczynienia Panu za otrzymaną wiarę, by ją następnie pogłębić i nieść innym pod nieustannym działaniem Ducha Świętego, który towarzyszy Kościołowi” – napisał abp Rino Fisichella.

Z kolei sekretarz Konferencji Episkopatu Włoch bp Mariano Crociata zwrócił uwagę na potrzebę ożywienia wiary w obliczu jej trudnego do zdefiniowania kryzysu oraz na znaczenie animatorów ruchu charyzmatycznego dla kościelnej formacji wiernych.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  02.11.2012 23:22

  "Nowego impulsu apostolskiego poszukują animatorzy włoskiej Odnowy w Duchu Świętym, którzy obradują w tych dniach (1-4 listopada) w Rimini."

   

  Bogate doświadczenia w ewangelizowaniu tak trudnego terenu jak Warszawa - wielka aglomeracja, dominacja młodych i wykształconych, silne, prężne i aktywne lewackie i gejowskie środowiska,  mafijne układy (może nie dorównujące jeszcze włoskim Camorrrze, Cosa Nostrze, Ndrangettcie ale zawsze) - ma charyzmatyczna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, jak wiadomo wywodząca swoją formację właśnie z Odnowy. Może zatem warto by włoscy animatorzy podpytali ją skąd czerpała i ciągle czerpie swoje, przecież tak owocne jak skuteczna obrona krzyża w publicznej przestrzeni wielkiego stołecznego miasta, apostoskie impulsy? Tylko że z pewnością o tej możliwości nie wiedzą. Szkoda, że nikt o tym wcześniej nie pomyślał. Jednak gdyby tak organizatorów obrad w Rimini powiadomić, to zdążyliby panią prezydent choćby na zakończenie obrad zaprosić. Może ktoś z polskiej Odnowy by szybko zadziałał?

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9