Głosy przeciwko Halloween

Nie tylko Kościół w Polsce sprzeciwia się obchodom Halloween. Katolickie kontrinicjatywy podjęto w kilku włoskich miastach, m.in. Turynie, Modenie, Genui, Benewencie i Rawennie.

Halloween   bptakoma / CC 2.0 Halloween
Bp Luigi Negri wskazał niedawno, że zabawy towarzyszące temu zwyczajowi są podstępnie wprowadzanym kultem szatana
W Rzymie odbędzie się „Msza zadośćuczynienia za zniewagi i profanacje, do jakich dochodzi w noc Halloween”. Przez Circus Maximus, miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan, przejdzie procesja eucharystyczna.

Bp Luigi Negri z diecezji San Marino-Montefeltro wskazał niedawno, że zabawy towarzyszące Halloween są podstępnie wprowadzanym kultem szatana. Zwyczaje te wywodzą się bowiem z kultury ezoteryczno-satanistycznej, której przedstawiciele zajmują się magią i spirytyzmem. W niektórych sektach wiąże się to nawet z rytualnymi mordami, porwaniami i przemocą.

Na Filipinach prezes Stowarzyszenia Wychowania Katolickiego ks. Greg Bañaga wezwał kilka dni temu do zapobiegania rozprzestrzenianiu się, jak to określił, „hosanny diabła i praktyk ezoterycznych” w szkołach katolickich. W specjalnym oświadczeniu przypomniał, że wszystkie instytucje katolickie „mają obowiązek troszczenia się o godność zmarłych” i nie wolno im obchodzić uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego z użyciem przerażających kostiumów i rytuałów. Podkreślił, że uroczystość Wszystkich Świętych powinna być dla każdego wierzącego okazją do zgłębiania swego „powołania do świętości”, a Dzień Zaduszny – do modlitwy i pamięci o wszystkich zmarłych.

Obchodów Halloween w szkołach zabroniły władze Kraju Krasnodarskiego w południowej Rosji. „Dzieci, które w nich uczestniczą, często czują strach, tłumią emocje i agresję, a także są bardziej skłonne do samobójstwa” – argumentowano.

Z kolei arcybiskup meksykańskiego miasta Hermosillo, José Ulises Macías Salcedo stwierdził, że „w obliczu lęku przed śmiercią instynkt wzywa nas do pełnego życia i cieszenia się nim. Żyj, ponieważ umrzesz” – radzi hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10