Wspólnota Shalom w Polsce

„Wierzę, że poprzez nasz śpiew i taniec możemy wzbudzić w Polakach radość, której źródłem jest Jezus"

Swój tygodniowy pobyt w Polsce rozpoczęło kilkunastu przedstawicieli ewangelizacyjnej brazylijskiej Wspólnoty Shalom. Odwiedzą oni cztery diecezje, w których promować będą przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

Przedstawiciele Wspólnoty Shalom z Brazylii spotkają się z młodzieżą z diecezji poznańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, płockiej i warszawsko-praskiej. Podczas koncertów ewangelizacyjnych przybliżać będą charyzmat swojej wspólnoty i zachęcać do przyjazdu w 2013 r. do Rio de Janeiro na Światowe Dni Młodzieży.

„Wierzę, że poprzez nasz śpiew i taniec możemy wzbudzić w Polakach radość. Zależy nam jednak na tym, aby nie była to tylko chwilowa radość, ale taka, która trwa wiecznie i której źródłem jest Jezus” – mówi w rozmowie z KAI Cristiano Pinheiro ze Wspólnoty Shalom.

Brazylijczyk podkreśla też, że podczas Światowych Dni Młodzieży na uczestników czekać będzie wręcz klimat fiesty i zabawy, ale także, co jest ich istotą, możliwość spotkania z Bogiem i Kościołem. „Każde Światowe Dni Młodzieży to okazja do radosnego przeżywania swojej wiary, ale wierzę, że w Brazylii ludzie będą czuli to jeszcze głębiej” – przekonuje Pinheiro.

Międzynarodowe Zgromadzenie Wiernych Wspólnota Shalom założona została w lipcu 1982 r. w Fortaleza w południowo-wschodnej Brazylii przez Moysesa de Azevedo Filho, który jest jej moderatorem generalnym. W 2007 r. został on nominowany na konsultora Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Wspólnota Shalom narodziła się z potrzeby ewangelizacji przede wszystkim młodych ludzi, którzy oddalili się od Boga, a inspirację dla jej działań stanowią duchowości św. Franciszka z Asyżu i św. Teresy z Avila. Obecnie należy do niej ok. 5 tys. osób, kobiet i mężczyzn w różnym wieku, którzy wybrali zarówno życie w celibacie, jak i małżeństwie, ale także kapłani, seminarzyści i diakoni. W bieżącym roku Wspólnota została przyjęta na pełnych prawach kościelnych przez papieża Benedykta XVI.

Wspólnota Shalom poprzez nowe formy ewangelizacji głosi Słowo Boże na całym świecie odwiedzając z koncertami ewangelizacyjnymi różne kraje. Swoje domy ma oprócz Brazylii, gdzie jest ich ponad 60, także w kilkunastu krajach świata. W Europie są to Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Francja, Portugalia, Włochy, Szwajcaria i Węgry. Jak przyznają jej członkowie, bardzo chcieliby otworzyć dom także w Polsce, co jest jednak uzależnione od tego czy zaproszenie skieruje do nich biskup którejś z diecezji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9