Chrześcijanie bez tożsamości

Jednym z wielkich problemów naszych czasów jest problem tożsamości chrześcijan – powiedział kard. Stanisław Ryłko na rozpoczęcie kilkudniowego pobytu w Poznaniu. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich jest gościem specjalnym Poznańskiego Forum Duszpasterskiego, które poświęcone będzie roli świeckich w Kościele i ich obecności w społeczeństwie.

Tuż po przylocie do Poznania kard. Ryłko wziął udział w krótkiej konferencji prasowej. – Wielkim zadaniem dla chrześcijan jest „być solą ziemi” w świecie, który nieraz od Boga tak bardzo się oddala. „Być solą ziemi” to znaczy przypomnij sobie, kim jesteś i bądź tym kim jesteś w każdej dziedzinie życia, w rodzinie, w kulturze, w polityce, w służbie dla dobra wspólnego – podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Wspominając kongres świeckich, który Rada zorganizowała w tym miesiącu w Afryce, kard. Ryłko zauważył, że być chrześcijaninem w świecie stanowi dziś niemałe wyzwanie. – Kongres wyraźnie ujawnił, że nie jest łatwa sprawa, chrześcijanie stają się bowiem znakiem sprzeciwu – mówił kard. Ryłko.

Wśród uczestników forum obok kard. Ryłko znajdą się abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Podczas forum odbędzie się dyskusja z udziałem Jacka Pulikowskiego, prof. Anieli Dylus, Marka Jurka i Jana Pospieszalskiego na temat powinności katolików w rodzinie, gospodarce, polityce i mediach.

Na forum do Poznania przybędą goście z całej Polski. Najliczniejszą grupę zgłoszonych uczestników stanowią członkowie różnych ruchów i stowarzyszeń katolickich, są też nauczyciele, przedstawiciele parafii, ludzie nauki i przedstawiciele administracji samorządowej.

Organizatorem Poznańskiego Forum Duszpasterskiego jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Akcja Katolicka. Forum obradować będzie w sobotę 29 września w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej.

Sesji towarzyszyć będzie wystawa na temat pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwanego Pomnikiem Wdzięczności, który był odsłonięty i poświęcony 80 lat temu w Poznaniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7