4-metrowa gitara z Chrystusem dla IRA

Nietypowy prezent otrzyma zespół muzyczny IRA od ks. Waldemara Maciąga, proboszcza parafii Bushnell na Florydzie. Będzie to czterometrowy model gitary Gibson Les Paul.

Nietypowy prezent otrzyma zespół muzyczny IRA od ks. Waldemara Maciąga, proboszcza parafii Bushnell na Florydzie. Będzie to czterometrowy model gitary Gibson Les Paul. Przekazanie niezwykłego instrumentu odbędzie się 28 września w Radomiu. Gitara to prezent na 25-lecie zespołu.

Ks. Maciąg, który jest radomianinem od kilku lat pracującym w Stanach Zjednoczonych powiedział, że pomysł wykonania gitary dla radomskiego zespołu zrodził się w ramach projektu artystycznego zorganizowanego przez firmę Gibson - producenta jednych z najlepszych gitar na świecie przy współpracy z Hard Rock Cafe i władzami miasta Orlando.
- Spośród ponad dwóch tysięcy projektów mój zakwalifikował się do ścisłej czterdziestki a później, po wykonaniu gitary, stała się ona nawet jednym z najbardziej ulubionych mini-pomników w mieście. Pieniądze zarobione na sprzedaży gitar zostały przekazane na pomoc dzieciom oraz cele charytatywne. Mój projekt miał charakter ewangelizacyjny, bowiem umieściłem na instrumencie różaniec i wizerunek Jana Pawła II - zaznaczył ks. Maciąg. Gitara księdza została wylicytowana za 6 tys. dolarów.
Sukces projektu przyczynił się do tego, że ks. Maciąg postanowił wykonać drugą gitarę dla zespołu IRA, który obchodzi 25 lat istnienia. Z Wojciechem Owczarkiem, perkusistą zespołu przyjaźni się od ponad ćwierć wieku. Obaj odwiedzili 18 września Radio Plus Radom i zaprosili na jubileuszowe spotkanie, które odbędzie się 28 września o godzinie 18.00 w centrum handlowym Galeria Słoneczna w Radomiu.

- Dorastaliśmy na jednym podwórku. Gdy powstała kapela, poznałem wszystkich muzyków. Mimo że teraz dzielą nas tysiące kilometrów, cały czas utrzymujemy ze sobą kontakt. Dużo pomagamy sobie nawzajem na wielu płaszczyznach oraz wspieramy się w trudnych chwilach. Gitara, którą przekażę będzie wyrazem mojej wdzięczności zespołowi za przyjaźń, rockowe granie i pozytywne emocje muzyczne - powiedział ks. Maciąg.

Muzyk IRA Wojciech Owczarek powiedział z kolei, że gitara była olbrzymim zaskoczeniem dla całego zespołu. - Będziemy pierwszym zespołem w Polsce, który otrzyma tak nietypowy prezent od księdza. Czekamy z niecierpliwością na oficjalnie przekazanie tej gitary. Cieszymy się ogromnie - zapewnił.

Patronem akcji przekazania gitary jest Radio Plus Radom. Gitara jest zrobiona z włókna szklanego, jej wysokość sięga około czterech metrów i waży około 50 kg. Na główce ks. Maciąg umieścił wizerunek Jezusa Chrystusa.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GITARA

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8