Kalendarz YOUCAT

Z okazji ogłoszonego przez Benedykta XVI Roku Wiary zostanie wydany kalendarz kieszonkowy YOUCAT na 2013 rok. Kalendarz opublikuje niemieckie wydawnictwo Sankt Ulrich w Augsburgu, gdzie ma swoją siedzibę Centrum YOUCAT - ośrodek teologiczno-wydawniczy związany z katechizacją młodzieży.

Publikacja ma na celu towarzyszenie młodzieży przez rok świecki i kościelny, objaśnia większe święta kościelne, a także w każdym miesiącu będą zaznaczone najważniejsze okresy w roku kościelnym i terminy religijne - poinformowało 3 września niemieckie wydawnictwo.

Ponadto kalendarz zaoferuje cytaty z Biblii, a także „jako impulsy na każdy dzień” śmieszne fotografie, cytaty z popularnych pieśni i piosenek oraz liczne ilustracje. Na tzw. Faithbooku przedstawione też będą sylwetki świętych i osób będących „przykładem wiary”. Osobną część – już poza kalendarzem – poświęcono na podstawowe modlitwy, a także omówienie ciekawych filmów.

Zgodnie z życzeniem papieża Benedykta XVI , jednym z ważnych „narzędzi katechetycznych” rozpoczynającego się w październiku br. Roku Wiary - obok Katechizmu Kościoła Katolickiego - ma być YOUCAT, katechizm dla młodzieży. Został on przygotowany pod redakcją metropolity Wiednia, kard. Christopha Schönborna, na 26. Światowy Dzień Młodzieży, którego obchody odbyły się w dniach 11-21 sierpnia 2011 r. w Madrycie. Katechizm opracowano w sześciu wersjach językowych jako specjalny prezent dla młodzieży od papieża. „Musicie wiedzieć, w co wierzycie” - napisał we wstępie do tej szczególnej książki Benedykt XVI, zachęcając młodych do wnikliwego studiowania katechizmu.

Publikacja składa się z 527 pytań i odpowiedzi. Opisuje językiem zrozumiałym przez młodzież całość wiary katolickiej, którą zawiera wydany w 1992 r. Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK). Całość przygotowano w formie pytań i odpowiedzi, wskazując na rozwinięcie poszczególnych tematów w KKK.

W opracowaniu YOUCAT uczestniczyli księża, teologowie, nauczyciele religii z niemieckiego obszaru językowego, a także 50 młodych ludzi - uczestników dwóch letnich obozów, prowadzonych pod okiem kard. Schönborna, który był również jednym z redaktorów Katechizmu Kościoła Katolickiego.

Światowa „premiera” tej publikacji odbyła się 25 marca 2011 r. w Wiedniu, a wkrótce potem - 2 czerwca - zaprezentowano ją po raz pierwszy w Warszawie. Od chwili rynkowego „debiutu” ogólny nakład YOUCAT osiągnął dwa miliony egzemplarzy.

Rok Wiary ma upamiętnić jubileusz 50. rocznicy II Soboru Watykańskiego. Rozpocznie się 11 października - dokładnie w 50 lat od otwarcia Vaticanum Secundum przez bł. Jana XXIII, a zakończy 24 listopada 2013 r.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "YOUCAT", YOUCAT

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7