Kongo: Wizyta prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów

Targana wewnętrznymi konfliktami i zmierzająca ku kolejnej wojnie domowej Demokratyczna Republika Konga jest celem wizyty prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Kard Fernando Filoni podkreślił, że jego misja ma służyć promocji pojednania, sprawiedliwości i pokoju w tym zakątku Afryki. Dodał, że chce umocnić Kongijczyków w wierze oraz zapewnił ich o modlitewnej pamięci Benedykta XVI.

Podczas Mszy celebrowanej w Kinszasie watykański hierarcha mówił o bolączkach współczesnego Konga. Wymienił wśród nich m.in. szerzącą się od lat przemoc, niekończące się walki i powszechny brak bezpieczeństwa. Podkreślił, że to wszystko negatywnie odbija się na codziennym życiu Kongijczyków.

W czasie tygodniowego pobytu w Kongu kard. Filoni spotyka się nie tylko z episkopatem i przedstawicielami duchowieństwa oraz życia zakonnego, ale także wizytuje wiele prowadzonych przez Kościół dzieł, w tym m.in. szpitale, szkoły i centra kształcenia zawodowego, a także uniwersytet katolicki.

Hasłem przewodnim wizyty prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów są słowa: „Kościół w Kongu: od Soboru Watykańskiego II po dzień dzisiejszy”. Jest ona swoistym przygotowaniem kongijskiego Kościoła do rozpoczynającego się jesienią Roku Wiary.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8