"Zło należy zauważyć, piętnować i odrzucić"

Rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Kalisza.

- Zło nie może być tolerowane. Zło należy zauważyć, piętnować i odrzucić – mówił bp Stanisław Napierała podczas Mszy św. ku czci Opieki Świętego Józefa w kaliskiej bazylice. W tym roku wspominano piętnastą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Kaliszu.

Odpust połączono z X Pielgrzymką Rolników do św. Józefa oraz dziękczynieniem za wizytę Papieża Jana Pawła II do Kalisza, która miała miejsce 4 czerwca 1997 r.

W homilii bp Napierała przypomniał, że w 1998 r. Stolica Apostolska wydała dokument uznający św. Józefa za patrona miasta Kalisza. – Św. Józef oręduje za Kaliszem u Boga, strzeże to miasto przed złem, kataklizmami, klęskami, wyprasza mu błogosławieństwo Boże. Św. Józef promuje Kalisz. W ostatnich latach czyni to przede wszystkim przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Dzięki transmisjom modlitwy zanoszonej tu, w Sanktuarium św. Józefa, w intencji rodzin oraz życia poczętego i nienarodzonego. Ta modlitwa jest wypełnieniem testamentu, jaki w Kaliszu zostawił nam bł. Jan Paweł II w dniu 4 czerwca 1997 r. Jest to testament dla Kalisza, testament dla diecezji kaliskiej, testament dla Polski, dla całego świata – mówił biskup kaliski.

Biskup przypomniał, że Jan Paweł II podczas wizyty w Kaliszu potępił aborcję. - Złem, a nie postępem i nowoczesnością, jest aborcja, niestety tak rozlegle praktykowana we współczesnym świecie. Aborcja, czyli zabicie poczętego w łonie matki człowieka. Aborcja w żadnym przypadku nie może być tolerowana i legalizowana. Z wielkim bólem mówił o tym Jan Paweł II, zwłaszcza swoim rodakom – przypomniał bp Napierała.

Potępił też legalizowanie związków jednopłciowych. - Złem, ponieważ wbrew naturze człowieka jest życie małżeńskie dwóch panów lub dwóch pań. Czegoś takiego nie wolno legalizować. Nie wolno stawiać na równi z małżeństwem. Czegoś takiego trzeba się wstydzić, a nie obnosić się z tym w jakichś imprezach czy marszach równości – stwierdził biskup kaliski.

W darach ofiarnych złożone zostały m.in.: chleb, kwiaty i książki od władz miasta Kalisza, pozłacana taca na obrączki od Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, ornat z wizerunkiem św. Józefa od Powiatowej Rady Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kaliszu, kosz ogrodowych kwiatów od kaliskich ogrodników, kosz płodów rolnych od rolników.

Po komunii św. w kaplicy cudownego obrazu św. Józefa bp Napierała odmówił akt zawierzenia Kalisza i całej diecezji św. Józefowi. Na uroczystości odpustowe przybyli pielgrzymi z różnych stron diecezji.

Po Mszy św. wierni przeszli pod pomnik papieża, gdzie bp Napierała odmówił modlitwę wstawienniczą do bł. Jana Pawła II. Uroczystość Odpustową uświetniły: orkiestra dęta „Gród nad Prosną” i Chór Chłopięco-Męski Kaliskiej Bazyliki.

«« | « | 1 | » | »»
 • Krzysztof Rzeszów
  03.06.2012 20:31
  Zło które zauważyłem to: nie danie TV TRWAM MIEJSCA NA MULTIPLEKSIE CYFROWYM

  Podaję poniżej bardzo ważny link.
  Proszę obejrzeć te filmiki i podawać dalej.

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1144285
 • Krzysztof Rzeszów
  03.06.2012 20:31
  Zło które zauważyłem to: nie danie TV TRWAM MIEJSCA NA MULTIPLEKSIE CYFROWYM

  Podaję poniżej bardzo ważny link.
  Proszę obejrzeć te filmiki i podawać dalej.

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1144285
 • luk1407
  04.06.2012 09:10
  Orędzie do kapłanów, biskupów i kardynałów o fałszywym proroku

  Orędzie nr 109 z serii Ostrzeżenie.

  Wtorek, 7 czerwca 2011, godz.15.15

  Moja najmilszego Córko, cierpiałaś, gdyż byłaś dręczona przez oszusta. Musisz się mocno modlić, aby odeprzeć jego ataki na ciebie. Złóż całe swoje zaufanie we Mnie i pozwól Mi działać. Zamiast tego denerwujesz się, gdy musisz ofiarowywać Mi to cierpienie z radością w sercu. Jeśli będziesz pamiętać, że cierpienia te nastąpiły dlatego, że jesteś w Jedności ze Mną, i że ty jako wybrana dusza jesteś naprawdę błogosławiona, wtedy poczujesz się inaczej.

  Wielu moich wyznawców zaczyna teraz zdawać sobie sprawę z tego, co dzieje się na świecie i przez łaskę Ducha Świętego mobilizują się dla wyzwania, jakim jest obrona Mojego Słowa. Ta armia wiernych stanie się teraz silniejsza i bez lęku prowadzić będzie grzeszników do ocalenia.

  Mój Święty Wikariusz Papież Benedykt potrzebuje waszych modlitw. Módlcie się za niego codziennie, gdyż potrzebuje on ochrony na każdym poziomie, aby przetrwał udrękę, która go czeka. Ważne jest, aby Moi wierni zachowali czujność wobec nowego papieża, który może wystąpić, bo nie będzie on od Boga. Proszę i napominam wszystkie Moje wyświęcone Sługi, aby przygotowali się do strasznego wyzwania, najbardziej zatrważającego, jakie ich kiedykolwiek spotka w ich posłudze. Będzie wymagało wielkiej odwagi, aby wystąpić dla Prawdy Moich Nauk. Tak wielu z Moich wyświęconych Sług jest ślepych na obietnice, które zrobiłem, gdy powiedziałem, że przyjdę ponownie. Myśleli, że kiedy to nastąpi? Tak nawykli do recytowania Moich Nauk, że zapomnieli, że może kiedyś mogą być świadkami tych wydarzeń, a być może nawet za ich własnego życia? Dlatego jest to dziś jedno z największych wyzwań.

  Jeżeli wysyłałem proroków w świat tysiące lat temu, to oczywiście poślę ich ponownie dla przygotowania świata w czasie, gdy znowu przyjdę.

  Obudźcie się na nauki, których uczycie waszych wiernych. Zrozumcie, że to Ja Jestem, który mówi do was. Wielu przyjdzie w Moim Imieniu, ale niewielu będzie mówić Prawdę. To orędzie pochodzi ode Mnie, waszego Boskiego Zbawiciela. Módlcie się o zdolność rozpoznania Mojego Prawdziwego Głosu, gdy jest On wam dawany. Otwórzcie wasze serca teraz i słuchajcie, co mam wam do powiedzenia. Nadszedł czas, aby was poinformować, że proroctwa zawarte w Księdze Apokalipsy są w trakcie spełniania się przed waszymi oczami.

  Wy, Moi ukochani Słudzy, musicie walczyć z odwagą przez waszą miłość do Mnie, przeciwko przeszkodom postawionym przez oszusta, co będzie dla was wyzwaniem aż do kresu wytrzymałości. Musicie uznać, że fałszywy prorok jest w trakcie uwodzenia was. Oczarowuje was i przekonuje, że to on stanowi prawdę. Musicie teraz okazać waszą wierność wobec Mnie i Mojego Przedwiecznego Ojca. Proszę, nie traćcie nadziei. Bo choć wydarzenia zaszkodzą i przestraszą was, wasza wierność i lojalność musi być ze Mną.

  Po raz pierwszy w waszej posłudze, teraz naprawdę zostanie sprawdzona wasza wiara. Kościół Piotrowy jest Moim Kościołem. Gdy jednak klucze zwracane są do Boga Ojca, co stanie się teraz, Kościół staje się częścią Mojego Królestwa. Ja jestem Prawdą. Podążajcie za Prawdą w każdym czasie.

  Módlcie się teraz do Mnie o łaski niezbędne dla zapewnienia, byście z czasem mogli przezwyciężyć oszustwa szatana. W przeciwnym wypadku fałszywy prorok usidli Moje ukochane Dzieci, przez jego charyzmatyczny, czarujący sposób. Sposób oszusta, który jest z nim związany. Szatan nie zwycięży Mojego Kościoła, jeśli Moi Słudzy są świadomi oszustwa i widzą je takim, jakim jest: szatańskim kłamstwem, od którego, jeśli się angażujecie i składacie przysięgę wierności tej nowej odrazie, nie będzie żadnego odwrotu!

  Słuchajcie Mnie teraz. Zwracajcie się do Mnie o przewodnictwo i specjalne łaski, niezbędne do prowadzenia Mojego Stada z powrotem do Mnie i Mego Niebieskiego Ojca. Gdy uczynicie to, obdarzę was takimi łaskami, że nie będzie trwało długo, a znajdziecie siły, by za wszelką cenę bronić Mojego Słowa.

  Kocham was wszystkich i tęsknię za waszym wsparciem podczas tych Ostatecznych Czasów.

  Jezus Chrystus
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8