Głośno o zagrożeniach wobec rodziny

Kościół nie może milczeć wobec zagrożeń dla rodziny; trzeba dbać o ustanawianie mądrych praw, które szanują jej naturę - zaapelował w niedzielę przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko z Rzymu, który przewodniczy mszy św. w Dniu Dziękczynienia.

Kard. Ryłko wygłosił homilię podczas mszy św. odprawianej przed Świątynią Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Dzień Dziękczynienia w tym roku obchodzony jest pod hasłem "Dziękujemy za dar życia i rodzinę". W mszy uczestniczą m.in. metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, prymas-senior kard. Józef Glemp, wielu biskupów, doradca prezydenta i b. premier Tadeusz Mazowiecki, przedstawiciele władz Warszawy, górnicy.

Przed Świątynię dotarła pielgrzymka, która wyruszyła rano z pl. Piłsudskiego, oraz część uczestników Marszu dla Życia i Rodziny.

Watykański hierarcha podkreślał, że Dzień Dziękczynienia odbywa się także w związku ze światowym spotkaniem Benedykta XVI z rodzinami w Mediolanie. "Kościół niezmordowanie przypomina, iż małżeństwo i rodzina są najcenniejszym dobrem wspólnym każdego narodu i każdego społeczeństwa" - mówił kard. Ryłko.

"Trzeba więc strzec rodziny, bronić jej wobec tak licznych dzisiaj zagrożeń. Szczególnie trzeba dbać o ustanowienie mądrych praw, które szanują naturę małżeństwa i rodziny, które tych instytucji podstawowych dla egzystencji człowieka nie niszczą, lecz wspomagają. Niestety wiemy, że często bywa inaczej" - dodał hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»
 • Krzysiek
  03.06.2012 16:09
  ""Trzeba więc strzec rodziny, bronić jej wobec tak licznych dzisiaj zagrożeń."
  Jeżeli z imienia i nazwiska wymienić by zagrażających, to czy wśród nich nie znajdą się posłowie wprowadzający prawo ułatwiające rozwody, aborcję i bezstresowość; czy nie znajdą się urzędnicy, policjanci i inni ślepo i bezwględnie realizujące prawo ustanowione przez posłów?
  Czyż nie oni są pierwszą przyczyną powstawania zagrżenia samodzielnej, wolnej egzystencji rodziny w narodzie?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9