Brazylia: ŚDM na Copacabanie

Celebracje 28. Światowych Dni Młodzieży rozpoczną na plaży Copacabana. Poinformował o tym metropolita Rio de Janeiro abp João Orani Tempesta. Copacabana jest miejscem związanym z kultem Maryi i najważniejszymi wydarzeniami z historii tego brazylijskiego miasta.

Na Copacabanie będzie ceremonia powitania Benedykta XVI oraz wielka celebracja Drogi Krzyżowej. Natomiast czuwanie młodzieży i Msza pod przewodnictwem Papieża odbędzie się na lotnisku wojskowym Santa Cruz.

„Konsultowaliśmy grupy i wyspecjalizowane firmy, aby wybrać najlepsze miejsca i dobrze zorganizować centralne wydarzenia Światowego Dnia Młodzieży. Otrzymaliśmy także autoryzację tak władz miejskich, jak i rządu federalnego” – powiedział abp Tempesta.

Są to dwa szczególne miejsca. Lotnisko wojskowe noszące nazwę „Ziemia Krzyża Świętego” (Terra da Santa Cruz) to pierwotna nazwa Brazylii. Znajduje się tam historyczny krzyż przywieziony przez jezuitów, świadek pracy ewangelizacyjnej w Rio de Janeiro. Z kolei plaża Copacabana bierze nazwę od Matki Boskiej z Copacabany (Nossa Senhora de Copacabana). „Będziemy mieli Maryję u stóp Krzyża przeżywając całą tajemnicę zbawienia” – podkreślił metropolita Rio de Janeiro.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8