Gazeta na Euro - „Strefa Jezusa”

Trzydzieści tysięcy egzemplarzy gazety „Strefa Jezusa” rozprowadzą wolontariusze wśród kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa Euro 2012 do Poznania. Wydanie zostało przygotowane w języku polskim i angielskim.

- Wśród kibiców, jak w każdej grupie społecznej, jest wielu chrześcijan. Chcemy zwrócić uwagę, że wydarzenia sportowe można połączyć z religią i wartościami chrześcijańskimi – powiedział KAI Michał Bondyra. Jak zaznaczył redaktor naczelny gazety, w piśmie znalazły się też informacje praktyczne dla przyjeżdżających do Poznania obcokrajowców.

Na dwudziestu czterech stronach kolorowego wydania zamieszczono świadectwa, m.in. ambasadorów turnieju Euro 2012 piłkarza Bartosza Bosackiego i o. Jana Góry OP, pomysłodawcy Lednicy, informacje o działalności stowarzyszenia „Wiara Lecha”, a także artykuł biblisty ks. prof. Janusza Nawrota o sportowych nawiązaniach w Biblii. Ciekawe jest również świadectwo nawrócenia hiphopowca Mr. Frenchmana.

Na ostatnich stronach pisma znalazły się informacje praktyczne dotyczące miejsc i terminów Mszy św. odprawianych w językach: angielskim, chorwackim, polskim, włoskim, a także po łacinie.

Redaktor naczelny „Strefy Jezusa” zaznacza, że dzięki zamieszczonej na końcu pisma mapie Poznania obcokrajowcy zorientują się, gdzie znajdują się stadion miejski, strefa kibica czy kościół, w którym odbędzie się nabożeństwo w ich ojczystym języku. W Poznaniu wyznaczono też tzw. strefę ciszy, czyli kościoły, w których będzie można się pomodlić.

Patronat nad gazetą objęli prymas Polski abp Józef Kowalczyk i abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, który skierował też słowo wstępne do kibiców.

Podczas Euro gazetę będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarą wolontariusze ubrani w białe koszulki z logo „Przystanek Euro”. Pismo będzie można też nabyć w największych poznańskich parafiach.

Wydawcą „Strefy Jezusa’ jest archidiecezja poznańska.

Informacje dotyczące religijnych wydarzeń w mieście związanych z mistrzostwami można znaleźć na stronie internetowej przystanekeuro.pl/poznan.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9