Dzieci mają prawo do normalnej rodziny

Niesprawiedliwe jest traktowanie w taki sam sposób spraw, które się między sobą różnią” – powiedział wczoraj w Lizbonie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny.

„W imię walki z dyskryminacją żąda się dla homoseksualistów prawa do zawierania między sobą małżeństw czy przynajmniej zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami. Nie bierze się przy tym pod uwagę, że sprawiedliwość nie polega na dawaniu wszystkim tego samego. Niesprawiedliwe jest traktowanie w taki sam sposób spraw, które się między sobą różnią” – powiedział wczoraj w Lizbonie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. Kard. Ennio Antonelli wystąpił na tamtejszym uniwersytecie podczas sympozjum pt. „Rodzina a prawo”. Zostało ono zorganizowane z okazji 30-lecia adhortacji apostolskiej Jana Pawła II Familiaris consortio przez wydział prawa tej uczelni wspólnie z brazylijskim uniwersytetem katolickim w Sao Paulo i z portugalską konfederacją stowarzyszeń rodzinnych.

Włoski purpurat skrytykował dominującą kulturę, która ma potężne wpływy w mediach, polityce i finansach. Jego zdaniem popiera ona zachowania seksualne nie kierujące się żadnymi regułami. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny przytoczył wyniki badań socjologicznych, które wykazują, że małżonkowie czują się szczęśliwsi aniżeli osoby samotne, czy też żyjące w związkach bez ślubu albo rozwiedzione. „Aby być szczęśliwym, posiadanie normalnej rodziny liczy się bardziej niż dochody” – zauważył kard. Antonelli. Wypowiedział się przeciw uzurpowanemu przez homoseksualistów prawu do adopcji. Podkreślił, że byłoby ono sprzeczne z prawem dzieci do normalnej rodziny oraz do ochrony i wychowania. Mogą je im zapewnić jedynie rodzice żyjący w trwałym związku małżeńskim – dodał szef watykańskiej dykasterii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8